powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła - 2.10.2016r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartek o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 poza rekolekcjami i tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30.
 2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Prosimy osoby niosące chorągwie i sztandary by je po procesji umieścić w pokrowcach, bowiem zostaną wyniesione z kościoła na okres zimowy.
 3. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej przyjmowanie zapisy na ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 6 kościołów nasze archidiecezji. Wyruszymy w sobotę 15 października o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. Najpierw będzie Msza święta sanktuarium św. Antoniego w Niewodnicy, następnie odwiedzimy kościół sw. Wojciecha w Uhowie, świątynię w Surażu z unikalną figurą Chrystusa ubieraną na poszczególne okresy roku liturgicznego, kościoły w Rynkach i Turośni Kościelnej, oraz Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu. Przy ostatnim kościele będzie tradycyjnie ognisko, trzeba wiec zabrać kiełbaski. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 25zł.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Msze Świętą o rozwój życia duchowego w parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oprawę liturgiczna tworzą członkowie KŻR.
 5. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Piaskowej i Kościukowskiej. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 6. We środę obchodzimy wspomnienie świętej siostry Faustyny. Ponieważ posiadamy relikwie św. Faustyny, będzie wiec można otrzymać osobiste błogosławieństwo.
 7. We czwartek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się obchodzić pierwsze piątki w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Zachęcamy by rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I komunii świętej obeszły razem I piątki. Jest to również doskonałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy także o dostarczanie do czwartku do kancelarii parafialnej adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca.
 8. W piątek rozpoczynają się Rekolekcje Eucharystyczne dawniej zwane Nabożeństwem 40 godzinnym, prowadzi je prowadzi KS. BOGUSŁAW ZEMAN, PROWINCJAŁ PAULISTÓW. Bardzo prosimy, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,15 i 10.45 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,00 i 18.00 Rekolekcje to doskonała okazja do spowiedzi bowiem przyjedzie wielu kapłanów i jest to I piątek miesiąca. Tradycyjnie w Uroczystość Matki Bożej Różańcowej, czyli w piątek obchodzimy modlitewnie wokół ołtarza głównego polecając Matce Bożej swoje sprawy. Natomiast około godz. 19.00 odbędzie się procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem do 5 stacji wokół kościoła. Różaniec niosą przedstawiciele Kół Żywego Różańca, oczywiście tego dnia nie ma różańca po godz.17.30 i młodzieżowego. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 9. W przyszłą niedzielę na godz. 12,15 odprawiona będzie na błoniach JPII Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi zwierzątkami oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
 10. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas parafialną., zaś u ministrantów nabyć można nowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia.
 11. Młodzież oazowa naszej parafii przed kościołem rozprowadza dziś różańce, które własnoręcznie wykonała. Mają one szczególną wartość, bo młodzież w ich wykonanie wkładała swoje serce i modlitwę. Ofiary składane przy zakupie różańców będą przeznaczone na fundusz młodzieży oazowej, która już planuje organizację rekolekcji. Za każdy dar serca złożony na rzecz naszej młodzieży gorące Bóg zapłać!
 12. W październiku oazowicze pragną również omadlać intencje naszych parafian. Dlatego zapisane wcześniej intencje można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, która znajduje się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Będą one odczytywane podczas młodzieżowych nabożeństw różańcowych i przedstawiane dobremu Bogu przez wstawiennictwo Maryi Pani Różańcowej, bo jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie (por. Mt 18, 19).

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl