powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła - 25.09.2016r.

Odpust św. Kandyda męczennika
Kaznodzieją jest ks. dr Andrzej Masłowski, wykładowca AWSD w Białymstoku. Pamiętajmy ze każdy odpust jest przede wszystkim okazją do zdobycia odpustu zupełnego.
  1. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy Alei Niepodległości, Armii Krajowej, Szarych Szeregów, Batalionów Chłopskich i Sarosieka. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  2. Również we wtorek po wieczornej Eucharystii zapraszamy do Kaplicy Dominikańskiej przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń naszej parafii na spotkanie Rady Duszpasterskiej w związku ze zbliżającym się Rekolekcjami Eucharystycznymi oraz wydarzeniami najbliższych miesięcy pracy formacyjnej. Obecność obowiązkowa.
  3. We środę 28 września 2016 r. o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, już po raz kolejny organizowana jest ogólnoświatowa modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Jednoczy się z nami i błogosławi w modlitwie papież Franciszek. W Choroszczy będą trzy miejsca modlitwy: przy krzyżu na placu Brodowicza, przy krzyżu na osiedlu Powstania Styczniowego oraz przy Rynku 11 listopada. Wybierzmy wiec punkt, do którego nam najbliżej, by o godz. 15.00 z koronką w ręku i błagać Miłosiernego Pana. Spis ponad 300 miast w których będzie odmawiana koronka na naszej stronie internetowej.
  4. We czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia w tym roku Msza Święta Patronalna. Mieszkańcy ul. Lipowej będą prosić o wstawiennictwo i obronę św. Michała Archanioła.
  5. W sobotę wkraczamy w miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartki o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 oraz tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
  6. W przyszłą niedzielę będą przyjmowanie zapisy na ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 6 kościołów nasze archidiecezji. Wyruszymy w sobotę 15 października o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. Najpierw będzie Msza święta sanktuarium św. Antoniego w Niewodnicy, następnie odwiedzimy kościoły w Uhowie, Surażu, Rynkach, Turośni Kościelnej, oraz Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu. Przy ostatnim kościele będzie tradycyjnie ognisko, trzeba wiec zabrać kiełbaski by je własnoręcznie upiec. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 25zł.
  7. Seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów nr15 w Choroszczy organizują trzecia zbiórkę charytatywna dla hospicjum dziecięcego. Można podzielić się ubrankami, pościelą ręcznikami itp. dary do końca listopada zbierają Koło Emerytów i Rencistów, Biblioteka Publiczna, Przedszkole i Zespół Szkół w Choroszczy.
  8. Dziś po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas. Będą one przeznaczone na pomoc mieszkańcom Włoch, którzy ucierpieli w sierpniowym trzęsieniu ziemi. Bóg zapłać za solidarność z potrzebującymi.
  9. Za tydzień w ambulansie zaparkowanym przy centrum Kultury będzie można oddawać krew. Zachęcamy wszystkich do tego daru miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl