powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła - 21.08.2016

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie diakona Jakuba Targońskiego studenta 6 roku AWSD, który rozpoczyna miesięczną praktykę duszpasterską w parafii choroszczańskiej, życzymy, by ten pobyt był miły i owocny.
  1. W tym tygodniu cztery rejony naszej parafii będą obchodzić święto swego patrona. We wtorek ul. 3-go Maja i domy prywatne na osiedlu Wichrowe Wzgórza czcić będą Św. Różę z Limy, której obraz wisi w nawie głównej. We czwartek kolonia Kościuki i Szyszkowizna modlić się za pośrednictwem swej patronki św. Faustyny Kowalskiej. W piątek mieszkańcy ulic Słonecznej i Sienkiewicza polecać się będą wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej. W sobotę mieszkańcy dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Warszawskiej i kol. Żółtki orędować będą u Boga za pośrednictwem Św. Moniki.
  2. W piątek przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Naszego Narodu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ponieważ nie wszyscy mogli w tym roku udać się na Jasna Górę, warto wiec przybyć do kościoła, by w tym dniu polecić się szczególnej opiece Matki Bożej.
  3. 26 sierpnia jest w naszej diecezji dniem zmian personalnych kapłanów posługujących w parafiach. Na miejsce ks. Marka Arcybiskup skierował do nas ks. Łukasza Borowskiego, który będzie wśród nas od najbliższego piątku.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za wszelkie błogosławieństwo. Prosimy, by zwyczajem lat ubiegłych nie zabrakło delegacji z poszczególnych miejscowości. W naszej parafii funkcjonuje 36 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Niechże wiec każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami. Delegacje 3 osobowe zapisują się na zapleczu kościoła, do godziny 10.30 aby ustali kolejność procesji z darami w czasie Eucharystii i zapowiedzieć poszczególne grupy. Symboliczne dary będą niesione w procesji na początku Eucharystii w porządku alfabetycznym.

  5. W tym roku zaprosiliśmy ks. Jerzego Kraśnickiego wieloletniego misjonarza na pustyni Kalahari w Republice Południowej Afryki. A obecnie dyrektora MIVA Polska, organizacji pomagającej misjonarzom w zakupie środków transportu. Ks. Jerzy, będzie zachęcać od chrześcijańskiej cnoty wdzięczności Bogu i ludziom.

  6. Po Mszy Święta zapraszamy wszystkich na V Rodzinny Piknik Parafialny Odbędzie się on tradycyjnie na Błoniach Jana Pawła II. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej i pobiesiadować. Panie dzięki temu mogą być zwolnione z przygotowywania obiadu a prócz tego pomożemy polskim misjonarzom.

  7. Prosimy, by każdy rejon i wspólnota przygotowała dwa ciasta. Dochód z rozprowadzanych na festynie ciast, kawy, herbaty i kiełbasek z grila i tradycyjnej wojskowej grochówki będzie przekazany na zakup środków transportu dla misjonarzy. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli i wspólnoty o dostarczenie ciast na ten piękny cel. W niedzielę od godz. 7.30 należy te wypieki dostarczyć do pomieszczenia pod klasztorem od strony Błoni tam przejmą je panie dbające o zastawienie stołów.

  8. Festyn tradycyjnie już organizuje Rada Parafialna, Kościół Domowy i Strażnicy Eucharystii. Zaś o oprawę muzyczną i nagłośnienie zadba Miejsko – Gminne Centrum Kultury. Dlatego już dziś serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na ta piękną i radosną uroczystość.
  9. Informujemy, że tegoroczna 32. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie odbędzie się w sobotę 3 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą od przyszłej niedzieli.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl