powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela Zwykła Odpust Świętego Dominika - 14.08.2016 r.

Tegorocznym kaznodzieją odpustowym jest będzie Ojciec Duchowny naszego seminarium ks. dr Dariusz Sokolowski.

  1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy Św. niedzielny, jako, że jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Bukiety takie przynosi się na pamiątkę tego, że Apostołowie po otwarciu grobu Maryi znaleźli tylko same zioła i kwiaty. W tradycji katolickiej bukiety i wianki trzymano przez cały rok, wierzono że chronią od nieszczęścia, choroby, czy pioruna. Wianki czasem wieszano na drzwiach, a bukiety z Zielnej wkładano za święte obrazy. Starajmy się wiec przygotować piękne wiązanki, by po poświeceniu pozostały w naszych domach i chroniły je przez cały najbliższy rok.
  2. W Katedrze Białostockiej o godz. 14.00 Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów. W tym roku naszą parafię na tej uroczystości będą reprezentować mieszkańcy Zaczerlan, to oni przygotują piękny wieniec, który od rana będzie gościł w naszym kościele a następnie zostanie przewieziony do katedry. W przyszłym roku wieniec przygotują mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami, jako że obowiązuje porządek alfabetyczny.
  3. Tradycyjne również 15 sierpnia w dniu Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą o godz. 18.00 modlimy się za naszą kochaną Ojczyznę, zapraszamy poczty sztandarowe. O godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na spotkanie religijno - patriotyczne w miejscu potocznie zwanym „Szubienicą”. Będziemy tam wspominać rodaków, którzy na tych terenach w minionych wiekach walczyli o wolność Ojczyzny - również naszą wolność, jesteśmy zobowiązani do długu wdzięczności. Pamiętajmy, że wdzięczność to oznaka szlachetnej duszy. Jednocześnie informujemy, że bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18.45 będzie podstawiony na rynku autobus, który przewiezie zainteresowanych na miejsce pamięci.
  4. W tym tygodniu o godz. 18.00 odbędą się dwie Msze Święte patronalne. We wtorek za wstawiennictwem Św. Rocha będą się modlić mieszkańcy domów prywatnych przy Alei Niepodległości, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Sarosieka. Natomiast we środę św. Jacka swego niebieskiego opiekuna uczczą mieszkańcy ulic: Wodociągowej, Wędkarskiej, Spławikowej, Narwiańskiej i Rybackiej.
  5. Caritas Archidiecezji Białostockiej już po raz szósty bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Idea pomocy polega na tym, aby wziąć pusty plecak z kościoła i uzupełnić go w niezbędne przybory szkolne. Mogą to być: piórniki, zeszyty, kredki, farby, bloki, nożyczki, linijki, plastelina i wiele innych. Plecaki do pobrania znajdują się w zakrystii. Wypełniony plecak należy zwróć parafii do dnia 21 sierpnia. Wyprawki zostaną rozdane dzieciom rodzin najbardziej potrzebujących przed końcem wakacji.
  6. W związku z odpustem św. Dominika władze naszego miasta organizują dziś w Parku Pałacowym XXVII Jarmark Dominikański.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl