powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

ODPUST PARAFIALNY NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - 26 czerwca 2016 r.

  1. Kochani, przypominamy o odpowiednim stroju w kościele. Bowiem wysokie temperatury zachęcają, by pozbywać się niepotrzebnych wierzchnich ubrań i chodzić wszędzie luźno i swobodnie ubranym. Jednak w świątyni taki strój nie przystoi, bowiem jesteśmy tu w obecności Kogoś bardzo wyjątkowego, bo samego Boga, któremu przez odpowiedni, czysty i schludny ubiór oraz skromną postawę oddaje się cześć i szacunek. Mężczyzn w kościele obowiązują długie spodnie, oraz koszule co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty czy też koszulki na ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona i piersi. Głębokie dekolty i odkryte ramiona, podobnie jak wszelkiego rodzaju prześwitujące materiały - są naruszeniem dobrych obyczajów. Starajmy się tak postępować i zwracać uwagę bliźnim.
  2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, którą przeżywa w naszej wspólnocie ks. Marek Burnos. Dekretem ks. Abpa został skierowany do posługi w słonecznej Italii a następnie podjęcia studiów doktoranckich. Dziękujemy mu za ofiarną, gorliwą pełną entuzjazmu posługę i życzymy wielu łask Bożych w realizacji kolejnych zadań duszpasterskich i naukowych.
  3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Akacjowej, Brzozowej, Świerkowej, Klonowej i Sportowej. Przypominamy o wpisywaniu intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  4. We środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Stolicę Piotrowa w Watykanie.
  5. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się trzy Msze Święte patronalne. W poniedziałek do Matki Bożej Nieustające Pomocy będą się polecać mieszkańcy wsi Kościuki. We wtorek swego patrona Św. Pawła uczczą mieszkańcy Ogrodnik, zaś we środę parafianie zamieszkali w kolonii Porosły polecać się będą opiece św. Piotra.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i 1 sobota, za tydzień zaś I niedzielę miesiąca z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  7. Na stronie parafialnej można obejrzeć bardzo wiele zdjęć z Jubileuszów Kapłańskich, zaś na stoliku za ławkami są do pobrania obrazki upamiętniające to wydarzenie.
  8. Przypominamy, że w związku z wakacjami i okresem urlopowym tradycyjnie od przyszłej niedzieli do września nie ma Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.15. Rozpoczynający się czas urlopów i wakacji wykorzystajmy nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy w czasie urlopów o Mszy Świętej niedzielnej, warto również odwiedzić świątynię w dzień powszedni.
  9. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert finałowy Festiwalu Cameralis et Sacralis. Wystąpi bardzo ciekawy kwartet dęty blaszany Spec Brass z Bydgoszczy.
  10. W przyszłą niedzielę można będzie honorowo oddawać krew w Ambulansie na Błoniach Jana Pawła II, zaś ofiary z tacy przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl