powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.VI.2016r.

  1. Papież Franciszek podczas audiencji wezwał wiernych do modlitwy w intencji kapłanów, by byli zawsze obrazem Serca Jezusowego pełnego miłosiernej miłości. Wychodząc naprzeciw sugestiom Ojca Świętego w przyszłą niedzielę będziemy modlić się za kapłanów i świętować rocznice święceń naszych duszpasterzy. Przyjedzie do nas znany dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski i na wszystkich Mszach świętych będzie głosił o wielkim darze jakim jest kapłaństwo. Uczestnicy Eucharystii otrzymają pamiątkowe obrazki z wyszczególnionymi rocznicami świeceń. Natomiast o godzinie 12,15 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem wszystkich naszych kapłanów, asystować będzie niedawno wyświecony diakon Robert Matys z Żółtek. Można będzie także poznać nowego kapłana, który będzie u nas posługiwać - księdza Łukasza Borowskiego. Następnie na błoniach Jana Pawła II rozpocznie się radosne świętowanie na które zaproszeni są wszyscy uczestnicy Mszy świętej jubileuszowej. Księża usilnie proszą, by zrezygnować z prezentów materialnych, a skupić się na modlitwie i dobrym słowie. Po Mszy świętej każdy będzie mógł podejść do kapłana i złożyć osobiste życzenia, jest to najbardziej oczekiwane.
  2. Poczęstunek przygotowują wszystkie wspólnoty naszej parafii. Organizatorzy Jubileuszu Kapłańskiego serdecznie proszą rejony duszpasterskie oraz wspólnoty i stowarzyszenia o upieczenie na niedzielę 19 czerwca dwóch ciast. Przygotowane wypieki będą przyjmowane w godzinach od 7. 30 do 12.00 w pomieszczeniach klasztoru od strony błoni Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu przypadają dwie Msze Święte patronalne, które będą sprawowane o godz. 19.00. W poniedziałek mieszkańcy Sienkiewicz polecać się będą opiece św. Antoniego. Natomiast w sobotę mieszkańcy Dzikich i Kolonie Dzikie świętować będą wspomnienie św. Elżbiety swej patronki.
  4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Białostockiej. Przypominamy o wpisywaniu intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  5. W sobotę Strażnicy Eucharystii z rodzinami wyruszają o godz. 9.00 na wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Z racji Roku Miłosierdzia będzie można zdobyć odpust zupełny, zostanie także ustawiony pamiątkowy krzyż Strażników na Górze Krzyży. Niech wszystkie członkowie rodzin przygotują się duchowo by być w stanie łaski.
  6. Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty Festiwalu Cameralis et Sacralis. Drugi koncert odbędzie się dziś po Mszy świętej o godzinie 18.00. Wystąpią Małgorzata i Sylwester Trojanowscy. W ich wykonaniu usłyszymy utwory na sopran solo i na organy. Za tydzień, 19 czerwca po Mszy świętej o godzinie 18.00, odbędzie się trzeci koncert festiwalowy. W programie występ Ewy Dębko - sopran, Zbigniewa Dębko - baryton i Krzysztofa Kiercula - fortepian. Zapraszamy!
  7. Jeszcze do niedzieli można pomagać kościołowi misyjnemu w Afryce poprzez akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt jest przyjmowany w bazie SKR - u na ul. Zastawie I. Jest to doskonała okazja pozbycia się odpadów na dobry cel. Ulotki o tej akcji są do pobrania na stoliku za ławkami.
  8. W tym roku blisko 80 osób dzieci i młodzieży wyjeżdża na rekolekcje oazowe, ale nie wszystkie rodziny jest stać na pokrycie całości kosztów. Dlatego prosimy o pomoc, przed kościołem młodzież zbiera ofiary na ten piękny cel. Za wszystkie datki w imieniu oazowiczów serdeczne Bóg zapłać!

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl