powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.VI.2016r.

 1. Kochani, jest coraz cieplej pogoda zachęca, by się pozbywać niepotrzebnych wierzchnich ubrań i chodzić wszędzie luźno i swobodnie ubranym tak, jak się chodzi na plażę czy na basen. Ale są miejsca szczególne w których taki strój nie przystoi.
  W wielu krajach turyści, którzy naruszają swoim ubiorem przyjęte normy, są przez strażników zatrzymywani przy drzwiach świątyń i w najlepszym wypadku wręczane są im peleryny, lub chusty do okrycia ciała.
  W kościele jesteśmy w obecności Kogoś bardzo wyjątkowego, bo samego Boga: Stwórcy i Pana, któremu przez odpowiedni, czysty i schludny ubiór oraz skromną postawę oddaje się cześć i szacunek. Wiemy, że ludzie kulturalni potrafią przychodzić na spektakle teatralne, operowe czy koncerty w garniturze i stroju galowym. Każdy inny strój jest odbierany jako wyraz braku odpowiedniej kultury, obyczaju, czy wychowania. Czasami dobrze jest porównać taką wizytę w kościele do spotkania z samym królem czy prezydentem. Na podobne spotkania nikt nie przyjdzie w klapkach plażowych, w krótkich spodenkach, nie mówiąc o wyzywających mini spódniczkach, odkrytych ramionach, czy głębokich dekoltach. Tym bardziej należy zachować szacunek wyrażony w odpowiednim ubiorze wobec potężnego i miłosiernego majestatu Boga. Pamiętamy, że dawniej każdy miał specjalny świąteczny strój przeznaczony tylko na niedzielną Msze świętą. Szkoda, że dziś zarzucono tę piękną tradycję
  Podsumowując: mężczyzn w kościele obowiązują długie spodnie - i to nie te od dresu - oraz koszule co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty 3/4 czy też koszulki na ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona i piersi. Głębokie dekolty i odkryte ramiona, podobnie jak wszelkiego rodzaju prześwitujące materiały - są naruszeniem dobrych obyczajów.
  Starajmy się tak postępować i zwracać uwagę bliźnim. Od dwóch lat w przedsionku kościoła wiszą plakaty, które o tym przypominają.
 2. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego zamówiona przez Strażników Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i uroczystego błogosławieństwa.
 3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych w Zaczerlanach. Przypominamy o wpisywaniu intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 4. We środę o godz. 19.00 mieszkańcy Ruszczan świętują dzień swej patronki Św. Jadwigi.
 5. Dziś po Mszy Świętej dziecięcej rozpocznie festyn z okazji Dnia Dziecka na Błoniach Jana Pawła II. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty, spektakle, teatrzyki oraz występy przedszkolaków. Na błoniach zostaną ustawione dmuchane budowle, odbędzie się również prezentacja sprzętu Straży Pożarnej. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczku Bajkową Ciuchcią. Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii bezpośrednio po Mszy Świętej dla dzieci. Ale uwaga bilety mogą odbierać jednie dzieci i to po jednym bilecie na osobę.
 6. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godzinie 17.40.
 7. Tak jak w całej Polsce również i u nas przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zaś u ministrantów można nabyć czerwcowy numer miesięcznika Drogi Milosierdzia. Natomiast w Ambulansie na Błoniach JPII można honorowo oddawać krew.
 8. Co roku przed wakacjami młodzież oazowa działająca przy naszej parafii organizuje zbiórkę ofiar na wsparcie dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wyjeżdżających na rekolekcje wakacyjne. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się taka kwesta.
 9. W przyszłą sobotę zapraszamy na IV Rodziną Pielgrzymka Rowerowa. Tegoroczna trasa jest bardzo malownicza, długości ok. 25km, przystanki będą co 5 km. Spotykamy się o godz. 9.00 przy naszym kościele, ścieżką rowerową udamy się do kościoła w Konowałach, następnie wzdłuż łąk zwanych „Bielami” dotrzemy na kraniec naszej parafii do koloni Topilec, położonej w Narodowym Parku Narwiańskim. Tam będzie polowa Msza święta. Dlatego postarajmy się być w stanie łaski. Następnie zatroszczymy się o swoje ciało. Będzie ognisko, niech każdy z uczestników zaopatrzy się w kiełbaski i napoje. Później przez wieś Topilec pojedziemy do Zawad i przez Zaczerlany wrócimy do Choroszczy. Z racji na odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie muszą jechać pod opieka dorosłych. Powrót przewidziany jest około godziny 14.30. Szczegóły pielgrzymki rowerowej znajdują się na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapisy w kancelarii, byśmy mogli odpowiednio zaplanować wyjazd. Zachęcamy do czynnego odpoczynku w dobrym towarzystwie.
 10. W przyszłą niedzielę 12 czerwca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na drugi koncert Festiwalu „Cameralis et Sacralis”, który od tego roku odbywać się będzie cyklicznie w czerwcowe wieczory w naszej barokowej świątyni. Tym razem w wykonaniu Małgorzaty i Sylwestra Trojanowskich usłyszymy utwory na sopran solo i na organy.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl