powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22 MAJA 2016 r.

  1. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i jednocześnie tradycyjnie nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Ruszczan. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  3. Również we wtorek o godz. 19.00 swą patronkę NMP Wspomożycielkę uczczą mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami.
  4. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W tym roku pójdziemy za Panem Jezusem ulicami Mickiewicza, Piłsudzkiego, Kościuszki i ulicą Białostocką wrócimy na Rynek 11 listopada. Ołtarze przygotowują: na rogu ul. Powstania Styczniowego i Mickiewicza, mieszkańcy ulicy Mickiewicza, /odpowiada ks. Sebastian/ na rogu ulic Piłsudzkiego i Kościuszki, mieszkańcy osiedla Jana Pawła II /asystuje ks. Andrzej/, na rogu ulic Kościuszki i Białostockiej, mieszkańcy ul. Białostockiej /opiekuje się ks. Marek/, zaś przy klasztorze tradycyjnie Akcja Katolicka /asystuje ks. proboszcz./ Tła ołtarzowe odbieramy od jutra na plebanii. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane poszczególne domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary, bądź braku wiary gospodarzy.
  5. Również we czwartek przypada szczególny dzień, bliski sercu każdego człowieka - Dzień Matki. Dlatego zapraszamy wszystkie mamy na godz.17.30 najpierw odbędzie się krótki koncert pt. Kochanej Mamie wykonany przez dzieci. Następnie najmłodsi i starsi śpiewając litanię do Matki Najświętszej będą polecać Panu Bogu swoje kochane mamusie. Natomiast o godz. 18.00 odprawiona będzie specjalna Msza Święta za wszystkie nasze matki żyjące i te które już odeszły już z tego świata.
  6. Od piątku spotykamy się o godz. 17.30 na pięknych Nieszporach Eucharystycznych i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  7. W przyszłą niedziele o godz. 12.15 obchodzona będzie rocznica I Komunii Świętej, zapraszamy wszystkie dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do uczestnictwa w tej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl