powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 24 kwietnia 2016 r.

Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Mariana Stankowskiego prorektora AWSD, który będzie głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na seminarium. Natomiast przed kościołem w związku z decyzją Papieża Franciszka odbywa się zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.
  1. W poniedziałek przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Imię tego świętego nosi kapłan pracujący w naszej parafii. Dlatego jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta intencji ks. Marku. Pamiętajmy o solenizancie również w prywatnych modlitwach.
  2. We wtorek obchodzona będzie Uroczystość św. Jerzego, Męczennika Głównego Patrona Naszej Archidiecezji oraz AWSD w Białymstoku.
  3. Również we wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Koloni Porosły. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  4. Ponieważ jest już cieplej, przypominamy o czwartkową adoracji Najświętszego Sakramentu. Warto towarzyszyć Panu Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”.
  5. 15 kwietnia b.r. Rada Miasta zatwierdziła nowe osiedle w Choroszczy o nazwie „Gaj”. W związku z tą decyzją mieszkańcy ulic; Torfowej, Żwirowej, Zielonej, Sarniej, Bobrowej, Lisiej i ul. Gaj obrali św. św. Józef Oblubieniec NMP na swego opiekuna. Msza święta patronalna zostanie odprawia 21 lipca o godz. 19.00. W ten sposób powstał w naszej parafii nowy 26 rejon duszpasterski. Tegoroczny porządek naszych Mszy świętych patronalnych jest umieszczony na stronie parafialnej.
  6. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zapraszają na spotkanie małżeństw pogłębiających swoją więź, przeżywających trudności w kryzysie, w separacji, po rozwodzie. Spotkanie odbędzie się 1 maja 2016 roku o godz. 17.00 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku.
  7. W sobotę 7 maja odbędzie się tradycyjnie Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Z naszego kościoła wychodzimy o godz. 10.30. Pójdziemy sprawdzoną krótszą trasa długości 21km. Szlak jest bardzo malowniczy omija wszystkie ruchliwe drogi wiedzie traktem pieszym przez łąki i lasy. Zapraszamy mężczyzn i chłopców, by powierzyli Matce Bożej problemy osobiste i rodzinne.
  8. W przyszłą niedzielę przy Centrum Kultury można będzie honorowo oddawać krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl