powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 17 kwietnia 2016 r.

  1. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Oliszek. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  2. Również we wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do kaplicy Dominikańskiej na spotkanie przedstawicieli wszystkich grup i stowarzyszeń. Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Strażnicy Eucharystii, Ministranci, Chóry i wszelkie schole, Ruch Światło – Życie, Woluntariusze Światowych Dni Młodzieży, Kościół Domowy, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Koła Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Wspólnota Krwi Chrystusa, Grupa Charytatywna Caritas, Harcerze, Honorowi Dawcy Krwi, Kolo Emerytów i Rencistów, Klub Abstynenta „Wolność”, Strażacy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość – „Skała”. Obecność obowiązkowa. Ponieważ w maju odbędzie się wizytacja naszej parafii przez Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolitę Białostockiego i spotkanie ze wszystkimi wspólnotami.
  3. We czwartek o godz. 7.00 z parkingu na Błoniach JPII wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Podczas 4 dniowej wyprawy planuje się zwiedzić najciekawsze miejsca Litwy. Zachęcamy, by każdy z uczestników pielgrzymki zaopatrzył się w krzyżyk, który pozostawi na słynnej Górze Krzyży. Oczywiście należy przygotować się duchowo, by codziennie przyjmować komunie świętą, bowiem są to swoiste rekolekcje w drodze.
  4. W piątek o godz.19.00 z racji 1050 rocznicy Chrztu Polski Miejsko Gminne Centrum Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy zapraszają do budynku Centrum na referat: Chrzest Mieszka I w kontekście środkowoeuropejskim, który wygłosi ks. dr Tadeusz Kasabuła Dyrektor Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w B-stoku.
  5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Dlatego o godz. 19.00 zostanie odprawiona w Rogówku pierwsza w tym roku Msza Święta patronalna. Bowiem św. Wojciech jest patronem Rogówka i Majątkiem Rogowo.
  6. Krajobraz Polski jest ubogacany przez wiele pięknych kapliczek, i krzyży, niektóre z nich mają wspaniałą historię, przypominającą bardzo ważne wydarzenia z naszej historii, nie tylko religijne, ale i patriotyczne. Dlatego zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji odnawiana kapliczek. Doskonałą okazją jest 1050 rocznica Chrztu Polski i rozpoczynające się w naszej parafii msze święte patronalne. Prosimy ludzi dobrej woli, by w swoim najbliższym otoczeniu odnaleźli zapomniane kapliczki, krzyże, figury świętych. W miarę możliwości organizujmy się w grupy sąsiedzkie czy wioskowe, które zajmą się renowacją tych zapomnianych obiektów, dla zachowania ich dla potomnych.
  7. Ośrodek Pomocy Społecznej, informuje że we wtorek w budynku Straży Pożarnej w Choroszczy od godz. 12.30 do wyczerpania zapasów będą znowu bezpłatnie wydawane jabłka.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Mariana Stankowskiego prorektora AWSD, który będzie głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na seminarium. Natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy z związku z decyzją Papieża Franciszka.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl