powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Święto Zmartwychwstania Pańskiego 27 i 28 marca 2016r.

 1. Pragnę serdecznie podziękować Strażnikom Eucharystii i ich żonom, za pomoc w przygotowaniu tegorocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy serdecznie naszej służbie liturgicznej za piękną posługę przy ołtarzu, dziękujemy naszemu panu organiście Łukaszowi z wspaniałym chórem i scholom za mistrzowska oprawę muzyczną, która bardzo ubogaca liturgię, dziękujemy Strażakom za tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim dzisiejszej nocy, dziękuję również wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom prywatnym zaangażowanym w prowadzeniu nocnego czuwania. Gratuluję także tym wszystkim, którzy potrafili urwać część snu dzisiejszej nocy dla Jezusa i przyjść by towarzyszyć Mu przy Grobie Pańskim. Oczywiście serdecznie dziękuję białej procesji i wszystkim, którzy nieśli sztandary i chorągwie reprezentujące społeczność naszej parafii.
 2. Bardzo prosimy wszystkie grupy odpowiedzialne za noszenie chorągwi i sztandarów podczas procesji eucharystycznych, aby po zakończonej procesji nakładać na nie pokrowce. Zapobiegnie to ich niszczeniu a przecież są to przedmioty sakralne i zabytkowe.
 3. Jutro poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny. Tradycyjnie będzie odczytany list rektora KUL a ofiary z tacy przeznaczamy na tą katolicką uczelnię i Centrum Teologiczno Pastoralne.
 4. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni /oktawa/, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 przez najbliższy tydzień będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji trwającej nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 5. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców Jeronik Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 6. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej ks. Sebastian zaprasza wolontariuszy Parafialnego Koła Caritas na spotkanie w kaplicy dominikańskiej.
 7. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
 8. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą poprzedza nowenna odprawiana codziennie o godz. 17.45. O Uroczystość Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział, kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakim obdarza chrzest święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia. Z tej racji o godz15.00 spotkamy się w kościele na Koronce do Bożego Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedziele dzieci przynoszą do kościoła skarbonki Caritas do których zbierały przez cały Wielki Post ofiary dla potrzebujących zaś przed kościołem woluntariusze będą zbierać ofiary w ramach uczynków Miłosierdzia na Caritas diecezjalną.
 10. Zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 35 lat na wyjazd do Krakowa na Światowe dni młodzieży w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia tego roku. Będzie to niepowtarzalna okazja do pogłębienia swojej duchowości, rozmów i spędzenia czasu z młodymi chrześcijanami z innych krajów oraz spotkania na żywo papieża Franciszka. Z naszej parafii z grupa wyjeżdża pod opieka ks. Sebastiana. Koszt wyjazdu (czyli transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma) po dofinansowaniu z funduszy parafialnych dla naszych parafian wyniesie od jednej osoby 500 zł plus 10 euro. Wszystkich chętnych zapraszamy na zapisy w najbliższą niedzielę do salki dominikańskiej w godzinach od 8.00 do 14.00 i od 17.30 do 19.30. Należy przynieść ze sobą zaliczkę w wysokości 100 zł. Osoby niepełnoletnie proszone są o przybycie z rodzicem lub prawnym opiekunem.
 11. Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszamy w najbliższą sobotę w godzinach od 10.00 do 15.00 na DZIEŃ DLA ZDROWIA. W czasie trwania akcji będzie można bezpłatnie zbadać: pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi, pomiar masy i długości ciała, badania EKG, próbę wydolnościową, a wyniki skonsultować ze specjalistą. Będą też warsztaty z zakresu informacji na temat raka i czynników go powodujących, sposobu właściwego odżywiania, walki z nadwagą, spotkanie z dietetykiem czy zasady pierwszej pomocy.
 12. W przyszłą niedzielę możliwość honorowego oddawania krwi przy klubie Krwiodawców.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl