powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu 6.03.2016r.

W dniu dzisiejszym gościć w naszej parafii wieloletniego egzorcystę ks. Andrzeja Brzozowskiego , który opowie o zagrożeniach duchowych powodowanych przez przesądy, zabobony i talizmany.
Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na Kurie Metropolitalną Białostocką.
  1. Przypominamy, że jutrzejsza Msza Święta wieczorna jak w każdy pierwszy poniedziałek ofiarowana będzie w intencji o rozwój życia duchowego naszej parafii. W tym miesiącu zamówiło ją Stowarzyszenie Honorowych Krwiodawców. Jednocześnie podczas tej eucharystii nastąpi zaprzysiężenie pięciu nowych członków naszej Rady Parafialnej. Ponieważ wedle statutów diecezjalnych kadencja trwa 5 lat. Niektórzy z przyczyn zdrowotnych prosili o zwolnienie udziału w Radzie, dlatego w poniedziałek uroczyście podziękujemy za lata ich ofiarnej posługi. Nowymi członkami Rady Parafialnej będą – Izabela Sinkiewicz z Jeronik, Mariusz Pogorzelski z Zawad, Barbara Markowska z kolonii Dzikie, Wiesław Rydzewski z kolonii Topilec, Iwona Szczygielska z Barszczewa. Obecnie nasza Rada Parafialna będzie liczyć 26 osób. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to ważne wydarzenie.
  2. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet, dlatego we Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 polecajmy Panu Bogu wszystkie niewiasty naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Kryzowej o godz.17.30 poprowadzą członkowie naszej Rady Parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, prowadzić je będzie franciszkanin, o. dr hab. Paweł Warchoł z konwentu w Niepokalanowie. Niechaj nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych wiernych o modlitwę prywatną w intencji ojca rekolekcjonisty i spowiedników.
  5. Uprzejmie prosimy osoby przygotowujące się do bierzmowania, a uczące się poza gimnazjum w Choroszczy o dostarczenie do ks. Marka świadectwa chrztu, informacji o imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowania. Informacje i dokument prosimy dostarczyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
  6. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: po 100zl -Akcja Katolicka, Koło Emerytów i Rencistów, Rycerstwo Niepokalanej i KZR Sw. Rity z ul. Lipowej, Ruch Rodzin Nazaretańskich - 160zł, KŻR sw. Dominika w Barszczewie – 150zl, KŻR z ul Piaskowej – 175zł, KŻR z ul. Powstania Styczniowego – 110zł, Kolonia Rogówek – 70zł, Kościół Domowy – 50zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl