powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2016r.

Dziś gościmy kleryka naszego seminarium, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierać ofiary na seminarium, zaś przed kościołem po Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka ofiar na Misje.
  1. Z radością informujemy, że decyzją Kongregacji do spraw Kultu Bożego, oraz na prośbę władz miasta Białegostoku błogosławiony ks. Michał Sopocko został patronem Białegostoku.
  2. Gratulujemy licznej obecności na Miejskiej Drodze Krzyżowej, prowadzonej przez poszczególne miejscowości naszej parafii. Wiele osób dało świadectwo swej wiary przez swa obecność; niosąc znicze lub krzyż, bądź czytając rozważania – gratulujemy.
  3. Dziś po każdej mszy świętej przyjmujemy w Kaplicy Dominikańskiej zapisy na bardzo ciekawą 4 dniowa pielgrzymkę na Litwę. Głównym celem będzie modlitwa prze obrazem Matki Bożej Milosierdzia w Ostrej Bramie i wędrówka po Wilnie śladami sw. Siostry Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćko. Ale przy okazji odwiedzimy najciekawsze miejsca tego kraju. Będziemy modlić się na Górze Krzyży w Szawlach. Każdy z pielgrzymów zawiezie tam swój krzyż. W Szydłowie na Żmudzi odwiedzimy miejsce objawień NMP. Będzie też czas na pływanie statkiem i przejazd wagonikami kolejki linowej. Ilość miejsc ograniczona wiec nie ociągajmy się z zapisami.
  4. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30, dla młodzieży w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30. Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, oczywiście przyjmując Komunie Świętą.
  5. W najbliższy wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców miejscowości Dzikie z koloniami. Zachęcamy do wpisywania intencji.
  6. Tradycyjnie w piątą niedzielę postu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi franciszkanin ojciec dr hab. Paweł WARCHOŁ z Klasztoru w Niepokalanowie. Natomiast tydzień wcześniej w niedzielę 6 marca będziemy gościć w naszej parafii doświadczonego egzorcystę, który opowie o zagrożeniach duchowych powodowanych przez przesądy, zabobony i talizmany z którymi możemy spotykać się również w naszym środowisku.
  7. Aby upamiętnić 1050 rocznicę Chrztu Polski, pragniemy zaprosić wszystkich do włączenia się do akcji przywracania świetności przydrożnym oraz przydomowym kapliczkom i krzyżom. Zachęcamy w by w swoim najbliższym otoczeniu zatroszczyć się o te znaki wiary naszych przodków. Zachęcamy, by w miarę możliwości organizować się w grupy, które zajmą się renowacją tych obiektów, bowiem jest to najlepsze świadectwo naszej wiary.
  8. Dziś po Mszy św. o godz.18,00 w Kaplicy Dominikańskiej odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób które chciałyby należeć do wspólnoty Domowego Kościoła, która istnieje w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane pogłębieniem swego życia duchowego w formacji Ruchu Światło - Życie dla rodzin i małżeństw.
  9. Tak, jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, by można było je odczytać. Ofiary indywidualne- anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami. Ofiary złożyli; Apostolstwo Dobrej śmierci - 200zł, i po 100zł: Wspólnota Krwi Chrystusa, Strażnicy Eucharystii i Koła Żywego Różańca z Łysek.
  10. Rokrocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Niniejsza kwesta jest doskonałą okazją do złożenia jałmużny wielkopostnej. Dlatego dziś przed naszym kościołem członkowie rożnych wspólnot parafialnych zbierają ofiary na ten szczytny cel. Natomiast w zakrystii i u ministrantów możemy nabyć nowy numer ciekawego czasopisma „Miłujcie Się”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl