powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu - 14.02.2016 r.

 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku:
  Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartki o 17.30, dla młodzieży w piątek o 19.00
  dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30
  Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30
  Za udział w Rekolekcjach, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując komunię świętą.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 12,15 spotkanie dzieci klas II z rodzicami w ramach przygotowań do przyjęcia I Komunii Świętej, zaś za tydzień klas III.
 3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Barszczewa z koloniami i zachęcamy do wpisywania swych intencji. Tego dnia bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie Rady Duszpasterskiej w celu omówienia liturgii Wielkiego Postu i Tridum Paschalnego.
 4. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się tradycyjnie Miejska Droga Krzyżowa. Tak jak przed trzema laty zapraszamy do jej prowadzenia przedstawicieli poszczególnych miejscowości naszej parafii. Każda miejscowość deleguje jedną osobę do czytania rozważań i 10 osób w różnym wieku do niesienia krzyża. Trasa wiedzie ulicami: Branickiego, Sienkiewicza, Lipową i Mickiewicza, by wrócić na Rynek 11 listopada. Krzyż otacza rzesza strażaków z pochodniami, natomiast wszyscy uczestnicy tego nabożeństwa pasyjnego niosą w dłoniach znicze. Szczegółowy program jest podany na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to piękne nabożeństwo.
 5. Tak, jak co roku zbieramy we wspólnotach wioskowych i miejskich ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby można było wyczytać. Ofiary prywatne – anonimowe prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w akcję "Poczta Miłosierdzia". Inicjatywa ta polega na napisaniu krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny, głodu, cierpienia i lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki stojącej w kościele przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie.
 7. Co roku na wiosnę wyruszamy na 4 dniowa pielgrzymkę autokarową. Tym razem pojedziemy do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie, ale przy okazji nawiedzimy najciekawsze miejsca Litwy. Program jest bardzo bogaty; poznamy niesamowite świątynie i miejsca objawień na Żmudzi. Będziemy modlić się na Górze Krzyży w Szawlach. Każdy z pielgrzymów zawiezie tam swój krzyż. Zwiedzimy piękne Wilno śladami św. Faustyny i bł. Ks. Michała Sopocko. Będziemy pływać statkiem w Trokach i oglądać z Niemen z kolejki linowej w Druskiennikach. Spojrzymy na Wilno z 327 metrowej wieży telewizyjnej. Odwiedzimy naszych przyjaciół, których gościliśmy w Choroszczy: Siostrę Michaelę założycielkę Hospicjum, bożego kapłana Ks. Józefa Aszkiełowicza, przeora dominikanów w Wilnie o. Sławomira Brzozeckigo. Termin wyjazdu 21 – 24 kwietnia. Szczegółowy informacje w kancelarii i na naszej stronie internetowej. Zapisy za tydzień w Kaplicy Dominikańskiej.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na AWSD w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl