powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

V niedziela zwykła 7.02.2016r.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowo-budowlany Archidiecezji Białostockiej
  1. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie za bardzo miłą atmosferę i życzliwość. Postaramy się wspólnymi siłami jeszcze bardziej rozwijać poziom duchowy i gospodarczy naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Dziś po Mszy Św. o godz. 9.30 w Kaplicy Dominikańskiej rozlosowanie stacji Drogi Krzyżowej przez przedstawicieli wszystkich miejscowości naszej parafii.
  3. We wtorek na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego Nr 20A,20B i Nr 24 zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  4. W środę popielcową wkraczamy w Wielki Post czas nawrócenia i pokuty. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post - nie ma dyspensy.
  5. We czwartek przypada 22 Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich chorych, którzy bez szkody dla zdrowia mogą przybyć do kościoła. Zostanie wówczas udzielony Sakrament Chorych, zaś Eucharystia będzie ofiarowana za wszystkich cierpiących na skutek rożnego rodzaju dolegliwości. Tego dnia wszyscy uczestnicy Mszy Świętej oraz chorzy przebywający w domach i szpitalach i ci, którzy się nimi opiekują, mogą uzyskać odpust zupełny. W kaplicy szpitalnej Msza Święta będzie tradycyjnie o godz. 14.00.
  6. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 49 tydzień modlitw o trzeźwość narodu z tej racji w naszej parafii od piątku do niedzieli będą odbywały się Rekolekcje Trzeźwościowe. W tym roku prowadzi je franciszkanin o. Adam Michalski Dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 17.30 Drogą Krzyżową, w sobotę Nabożeństwem Różańcowym, zaś w niedziele Nabożeństwem Gorzkich Żali, następnie każdego dnia odbędzie się Msza Święta ze specjalną nauką. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniejsze grono parafian na te dodatkowe rekolekcje wielkopostne. Wszyscy starajmy się jednoczyć w modlitwie świadomi, że alkohol jest przyczyną cierpień wielu rodzin naszej parafii.
  7. W przyszłą niedziele po Mszy Św. o godz. 9.30 bardzo ważne spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  8. W dniu dzisiejszym pobieranie krwi w ambulansie na placu Brodowicza w godz. od 9.00 -do 13.00

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl