powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła - 31.01.2016r.

  1. Przed nami ostatnie dni w bieżącym roku kościelnym kiedy to oglądamy szopkę i bożonarodzeniowo udekorowany kościół. Dlatego po Mszy Świętej warto podejść do żłobka i pomodlić się wypraszając potrzebne łaski u Dzieciątka Jezus. Szczególna okazją do pożegnania będzie dzisiejszy wieczór godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na godzinę wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować pan organista, zaś każdy z utworów zostanie poprzedzony krótką zapowiedzią. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, będzie to bardzo piękny czas.
  2. Jutro o godz. 18.00 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii zamówiona przez młodzież Ruchu Światło Życie i ministrantów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  3. W poniedziałek kończymy wizytę kolędową. Od godz. 16.00 będziemy odwiedzać rodziny zamieszkałe na Osiedlu Zielona Dolina, ulice: Wodociągowa, Narwiańska, Wędkarska, Spławikowa i Rybacka i domy prywatne przy Alei Niepodległości, i ulicach: Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich i Sarosieka. Przypominamy równocześnie, że te rodziny, które z przyczyn obiektywnych w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Mogą się umówić osobiście z duszpasterzem który odwiedzał dany teren, aby pobłogosławił ich dom na rok 2016.
  4. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już od dzisiaj sprzedaje świece - gromnice na stoliku za ławkami. Na Mszę Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego Nr 18 i 20 z czynnym zaangażowaniem w liturgii.
  5. We środę wspomnienie św. Błażeja, obrzęd błogosławieństwa chorych na gardło. Zaś po Mszy św. o godz.18.00 odbędzie się w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie organizacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o którym ostatnio wspominał ojciec franciszkanin z Łomży. Zapraszamy osoby chętne na to pierwsze spotkanie.
  6. Również we środę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, Krwiodawców, Akcje Katolicką i Strażników Eucharystii do demontażu dekoracji. Prosimy też dzieci, by zabrały swoje szopki, bowiem nie ma miejsca na ich przechowywanie.
  7. W czwartek o godz. 17.30 Grono Przyjaciół AWSD zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, zaś na początku Mszy Świętej wieczornej śpiewane będą tradycyjnie już nieszpory Eucharystyczne. Oczywiście zapraszamy również do całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu przypada również I piątek i I sobota miesiąca.
  8. W piątek wspomnienie Św. Agaty obrzęd błogosławieństwa chleba i wody. Zaś u ministrantów przed kościołem, bądź w zakrystii można nabyć nowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl