powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

II niedziela zwykła - 17.I.2016 r.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie ojca Jana Fibek z klasztoru kapucynów w Łomży, który będzie głosił Słowo Boże
  1. Jutro mieszkańcy ulicy Adama Mickiewicza przyniosą do kościoła figurę Matki Bożej Fatimskiej w którym to znaku Matka Boża w ostatnim okresie nawiedzała ich rodziny. Po Mszy Świętej dziękczynnej za łaskę nawiedzenia figura NMP zostanie przekazana rodzinom zamieszkałym na osiedlu Jana Pawła II.
  2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul Powstania Styczniowego Nr8 8A, 8B. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i udziału w liturgii. Również we wtorek przypada dzień imienin J. E. Biskupa Henryka Ciereszki. Polecajmy Bogu w modlitwie dostojnego solenizanta.
  3. Natomiast we środę obchodzimy wspomnienie św. Sebastiana. Jest to jednocześnie dzień imienin kapłana naszej parafii ks. Sebastiana Suma. W jego intencji o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.
  4. We tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dziadka. Choć nie jest to święto kościelne, to jednak bardzo ważna data w życiu każdej szanującej się rodziny. Wszyscy mamy lub mieliśmy dziadków i babcie. Pozostał dług wdzięczności za wyświadczone dobro. Dlatego we czwartek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na jedyną w roku Msze Świętą składkową za wszystkie babcie i dziadków zarówno żyjących jak i tych, którzy dawno odeszli z tego świata.
  5. We najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00 z racji 153 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego będziemy polecać bohaterów tych wydarzeń. Następnie uczestnicy udadzą się autokarem na Miejsce Straceń z 1863 r. zwane Szubienicą, na uroczystość religijno-patriotyczną. Obchody poprzedzi we czwartek o 19:00 wernisaż wystawy „Pamięć o powstańcach styczniowych”. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.
  6. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie młodzież męską ma trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 29 stycznia. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  7. Dziękujemy za życzliwość w czasie tegorocznej kolędy i złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzamy. Poniedziałek: Po 16.00 – ul. Brzozowa i Klonowa /1 ks./ ul. Akacjowa /1ks./ ul. Świerkowa, ul. Sportowa i Pow. Styczniowego 10 /1 ks./ Wtorek: Po 16.00 - ul. Lipowa i ul. Sienkiewicza domy prywatne / 3ks./ Środa: Po 16.00 – bloki ul. Słowackiego / 3 ks./ , Czwartek: Po 16.00 ul. Szkolna i ks. Pieściuka /1 ks./ i ul. Pow. Styczniowego nr 6 /2ks./ Piątek : Po 16.00 - ul. Pow. Styczniowego bloki nr 6B, 6 C, 8, 8 A, /3 ks./ Sobota: od godz. 9.00 - Barszczewo z koloniami /4 ks./

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl