powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu - 13.12.2015r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzą siostry zakonne ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego
Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia, zaś w poniedziałek i wtorek przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty
  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe będą one trwały do wtorku. Przypominamy, że w czasie rekolekcji nie ma Mszy Św. porannej o godz. 7.00, prosimy także, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,00 i 10.00 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,00 i 18.00 oraz dla młodzieży starszej i osób pracujących do późna o godz. 19.30. Od jutra będzie wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  3. Przypominamy, że w każdą środę od godz. 17.30 odmawiana jest jedna cześć różańca świętego jako przygotowanie do przyjęcia Chrystusa w czasie Mszy Świętej. Modlitwę różańcową prowadzą poszczególne wspólnoty naszej parafii, zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Cieszymy się, iż coraz więcej parafian bierze udział w prywatnej adoracji Pana Jezusa, odbywającej, co czwartek w naszym kościele. Zachęcamy również inne osoby, aby przychodziły na spotkanie z Chrystusem ukrytym w Eucharystii.
  5. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia osoby chore i w podeszłym wieku, które nie są w stanie skorzystać z rekolekcji adwentowych będziemy odwiedzać w najbliższą sobotę od godz.13.00. Prosimy o zgłaszanie adresów w kancelarii parafialnej.
  6. W bocznej nawie kościoła możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny dzięki którym możemy wesprzeć na święta najuboższych.
  7. Tradycyjnie w następną niedziele będzie można pobrać z szopy ustawionej przed kościołem pobłogosławione sianko na stół wigilijny.
  8. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca, Poniedziałek od godz. 16.00 Ogrodowa , od godz.19.00 Al. Niepodległości blok nr 1C, Wtorek od godz. 17.00 Al. Niepodległości blok nr 2. Opłatki, również bezglutenowe, można nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.
  9. U ministrantów, bądź w zakrystii można nabyć świąteczny numer czasopism Miłujcie się, oraz Drogi Miłosierdzia.
  10. Za tydzień wolontariusze będą zbierać przed kościołem ofiary na Radio Maryja.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum




Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl