powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1.11.2015 r.

 1. W tym tygodniu kończą się zapisy na bardzo ciekawą 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się tydzień po Wielkanocy. Szczegóły na naszej stronie internetowej bądź u organizatora ks. Marka. Należy wiec podjąć ostateczną decyzję.
 2. Przypominamy, że do 8-go listopada można uzyskać odpust zupełny, niezbędny jest stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencji Ojca Św. i nawiedzenie cmentarza. Warto z tego skorzystać tem bardziej, że tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i 1 niedziela miesiąca.
 3. Zgodnie z dobrą kilkuletnia tradycją członkowie Rady Parafialnej i Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość - Skała, zbierają na cmentarzu ofiary na odnowienie naszej nekropolii. Dzięki ubiegłorocznej zbiórce wykonano wiele prac na cmentarzu. Jedną z takich dzieł są tablice umieszczone przy górnej i dolnej bramie z planem historycznych grobów na cmentarzu. Inicjatywa wykonani tablic wypłynęła od członków Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała którym zależy, by choroszczanie znali historię cmentarza, który jest częścią naszej chrześcijańskiej tożsamości. Autorem tekstu na tablicach jest pan Henryk Zdanowicz. Gratulujemy tej pięknej inicjatywy i zachęcamy do ofiarności.
 4. Dziś w po Mszy Św. o godz. 11.00 procesja na cmentarz. Dziękujemy państwu Grynaszom za ofiarowanie pięknych chryzantem dekorujących świątynię. Jednocześnie prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wrzucanie śmieci do kontenerów zaś tych, którzy budują nowe pomniki o zabieranie gruzu. Pamiętajmy, że cmentarz jest świadectwem naszej wiary.
 5. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane - Dniem Zadusznym. Msza Św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. O godz. 7.00 i 9.30. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 556 lat w naszej parafii.
 6. Młodzież naszej parafii w dniu jutrzejszym wybiera się na wieczorną modlitwę na cmentarzu i ustawieniem zniczy na zapomnianych grobach. W tym celu przy ołtarzach bocznych znajdują się kosze na lampiony, postarajmy się włożyć tam swój znicz. Młodzież zabierze te znicze i ustawi na opuszczonych grobach. Spotkanie przed wyruszeniem na cmentarz godz. 19.00 przy kościele niech każdy z młodych ludzi weźmie też swój znicz. Pamiętajmy, że polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze.
 7. Przyjmujemy jeszcze w kancelarii ofiary na wypominki. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od wtorku do piątku o godz. 17.15 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
 8. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych przy ulicach: Rybacka, Wodociągowa, Wędkarska, Spławikowa i Narwiańska. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i oprawy liturgicznej.
 9. W sobotę o godz. 18.00 rozpoczyna się w Bazylice Metropolitarnej w Białymstoku Nowenna Opieki N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.30 spotkanie kl. II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Zaś o godz. 12.15 spotkanie dzieci z klas II szkoły podstawowej oraz ich rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii Świętej.
 11. Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na kościoły prześladowane. Natomiast krwiodawcy będą mogli jak co miesiąc oddawać krew.
 12. U ministrantów przed kościołem bądź w zakrystii można nabyć listopadowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia.
 13. Dzieci, które brały udział w nabożeństwach różańcowych w czwartki i zebrały wszystkie naklejki, proszone są o przyniesienie wypełnionych i podpisanych czytelnie (imieniem i nazwiskiem) plansz z tajemnicami różańca w najbliższą niedzielę na Mszę o godz. 12.15. Po Mszy św. będzie miało miejsce losowanie spośród dostarczonych plansz i wręczenie nagród.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl