powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła

25. 10. 2015R.
Dlatego na ścianach obok ołtarzu zapalone są dwie świece zwane zacheuszkami.
Nasz kościół został konsekrowany przed 245 laty.
 1. Dziś KŻR mają wspólną modlitwę różańcową i wymianę tajemnic o godzinie 17.15
 2. Dziś również przed kościołem można nabyć zaprojektowany przez młodzież pod kierownictwem ks. Marka Kalendarz Parafialny. Są tam zaznaczone najważniejsze wydarzenia religijne przyszłego roku, a ilustracje są z naszej parafii. Warto wiec taki kalendarz posiadać. Cena jest dobrowolna, bowiem pamiętajmy że jest to jednoczenie doskonała okazja wsparcia wartościowych młodych w ramach różnych form duszpasterstwa młodzieży.
 3. W przyszłym roku w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży nasza parafia gościć będzie ok. 50 osób z różnych krajów świata. Gościny mamy udzielić na 5 nocy od 20 do 25 lipca, czyli od środy wieczorem do poniedziałku rano. Prosimy by do kancelarii zgłaszały się po deklaracje osoby, które mogą przyjąć do swoich domów po dwie osoby. Jest to doskonała okazja nawiązania prywatnej znajomości z młodzieżą z innych krajów. Szczegóły u ks. Marka, który ma dziś dyżur w kancelarii. Prosimy o podjecie ostatecznej decyzji do końca października byśmy mogli przesłać dane do centrali.
 4. Gratulujemy licznego udziału w czwartkowej procesji różańcowej z lampionami na Osiedle JPII z racji 556 urodzin naszej parafii i wspomnienia świętego Jana Pawła II. Wiele zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć na naszej stronie internetowej.
 5. Jutro, czyli w poniedziałek ks. Sebastian zaprasza Grono Przyjaciół Seminarium, jak też chętne osoby, które chciałyby modlitwą wesprzeć kandydatów do kapłaństwa, na spotkanie o godz. 17.00 do Kaplicy Dominikańskiej.
 6. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego, oprócz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy szczególnie mieszkańców Zastawia I, II i III. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i oprawy liturgicznej.
 7. W najbliższą środę po Mszy wieczornej do Kaplicy Dominikańskiej ks. Sebastian zaprasza Caritas Parafialną, jak też chętne osoby, które chciałyby do niej należeć i zaangażować się w posługę pomocy bliźnim, na spotkanie formacyjno - organizacyjne.
 8. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym, ale uwaga! nie będzie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 12.15. Tego dnia najważniejszą Eucharystią jest ta o godz.11.00 bowiem po niej odbywa się procesja na cmentarz grzebalny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. Wyrazem niedojrzałości we wierze i niezrozumienia jest ucieczka do samochodu, aby przed wszystkimi zdążyć na cmentarz.
 9. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca. Jest to też świadectwo osobistej kultury. Dlatego śmieci wyrzucamy wyłącznie do kontenerów na nie przy parkanie bądź na sąsiednie groby.
 10. Aby pamiętać o zaniedbanych zmarłych, których groby są opuszczone młodzież naszej parafii pragnie ustawić na tych mogiłach znicze w czasie dnia zaduszanego. W tym celu przy ołtarzach bocznych są ustawione kosze na lampiony, wyrazem naszej pamięci o osobach zapomnianych będzie włożenie tam lampionu. I tak od Ziarka do ziarka zbierze się miarka i wiele dusz zmarłych będzie przypomnianych.
 11. Dziękujemy wszystkim osobom, które wczoraj bardzo ofiarnie porządkowały nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy.
 12. Tradycyjnie 1 i 2 listopada odbywać się będzie na cmentarzy kwesta na odnowienie naszej nekropoli. Dzięki niej odremontowano wiele historycznych grobowców. Gratulujemy szlachetnego pomysłu naszej Radzie Parafialnej i Stowarzyszeniu Pamięć i Tożsamość.
 13. W kancelarii przyjmujemy kartki z wspominkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane o godz. 17.15 w oktawie Dnia Zadusznego w dniach od 3 do 6 listopada.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl