powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła - 11.10.2015r.

  1. Dziś w całej Polsce, przy kościołach, zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia W miarę naszych możliwości dołączmy do tego dzieła swoją cząstkę, wspierając darem materialnym uzdolnioną młodzież, pochodzącą z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Przed kościołem ofiary na ten cel będzie zbierała Akcja Katolicka.
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie osoby zamieszkałe przy ulicy Szpitalnej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  3. We środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o osobach, które na różnych etapach życia dbały o nasz wszechstronny rozwój. Dziś zapraszamy wszystkich nauczycieli na różaniec o godz.17.30 oraz Mszę Świętą w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców, którzy nasz uczyli i bądź obecnie realizują to odpowiedzialne powołanie. Różaniec Święty poprowadzą i oprawę liturgii przygotują nauczyciele z naszego miasta. Natomiast po Mszy świętej serdecznie zapraszamy na symboliczną herbatę na plebanię.
  4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie klas III gimnazjum i ich rodziców w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia dlatego w Kaplicy szpitalnej o godz 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pracowników choroszczańskiego ZOZ-u. Na przeżywanie patronalnego święta, pracowników szpitala i przychodni wraz z rodzinami, zaprasza w najbliższą niedzielę kapelan ks. Andrzej.
  6. Informujemy, że katechezy przygotowujące do Chrztu Świętego odbywają się w naszym kościele w każdy II i IV piątek bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 18.00. Obowiązują one rodziców i chrzestnych dziecka. Tak jak w wypadku Sakramentu Małżeństwa można w nich uczestniczyć wcześniej, a nie tylko przed samym terminem chrztu. Bowiem na skutek laicyzacji zdarzają się osoby które zupełnie nie rozumieją duchowego wymiaru tego sakramentu.
  7. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej są przyjmowanie zapisy na jednodniowy objazd kolejnych 6 kościołów nasze archidiecezji. Wyruszymy w sobotę 17 października o godz. 8.00 z parkingu na Błoniach JPII. Najpierw będzie Msza święta sanktuarium w Różanymstoku, następnie odwiedzimy kościoły w Sidrze, Siderce, Nowym Dworze, Dąbrowie Białostockiej, oraz Grodzisku. Przy ostatnim kościele będzie ognisko aby można było się posilić. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 30zł.
  8. Na naszej stronie internetowej i w kruchcie kościoła możemy obejrzeć wiele zdjęć z błogosławieństwa zwierząt i Rekolekcji Eucharystycznych.
  9. Przed kościołem można nabyć czasopisma religijne Miłujcie się i Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl