powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła - 4.10. 2015r.

ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI EUCHARYSTYCZNYCH.

Tegorocznym kaznodzieją jest ks. Józef Aszkiełowicz proboszcz parafii Mejszagoła na Wileńszczyznie. Tradycyjnie dzisiaj jest dzień rachunku sumienia, nie ma spowiedzi.

Od jutra przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł pojednać się z Panem Bogiem
 1. W dniu dzisiejszym o godz. 12,15 na błoniach Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom wszelkich zwierząt.
 2. Z racji Rekolekcji Eucharystycznych dziś po południu w godz. od 14.00 do 17.30 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty muzyczne naszej parafii. W godz. 14.00 - 15.00 Schola Młodzieżowa, godz. 15,00 - 16,00 Schola Dorosłych, godz. 16.00 – 17.00 Chór Parafialny. W godz. 17.00 – 17.30 Wspólny śpiew pieśni eucharystycznych prowadzany przez pana organistę. Niech każdy wybierze odpowiednią dla siebie porę, by przy muzyce pomodlić się i wysłuchać ciekawych rozważań. Natomiast w poniedziałek po południu adoracja prywatna, tak jak w każdy czwartek. Pan Jezus zachęca: „Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy jesteście udręczeni i obciążeni a Ja Was pokrzepię”
 3. Jutro II dzień Rekolekcji Eucharystycznych Msze Święte dla dorosłych o godz. 9.30 i 12,00 dla Gimnazjum i Liceum o godz. 8,00 zaś dla Szkoła Podstawowa o 10,30. Na godz.18.00 zapraszamy młodzież i osoby pracujące. Jest to jednocześnie Msza Święta o rozwój życia duchowego naszej parafii zamówiona przez KŻR z racji pierwszego poniedziałku. Prosimy by dorośli parafianie nie przychodzili na Msze Święte szkolne.
 4. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Różańcowej w tym dniu tradycyjnie obchodzimy modlitewnie wokół ołtarza głównego polecając Matce Bożej swoje sprawy. Na zakończenie Rekolekcji Eucharystycznych około godz. 19.00 odbędzie się procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem do 5 stacji wokół kościoła. Różaniec niosą przedstawiciele Kół Żywego Różańca, oczywiście nie ma różańca po godz.17.30 i młodzieżowego.
 5. We środę obchodzimy w naszej parafii wspomnienie świętej siostry Faustyny. Ponieważ posiadamy relikwie św. Faustyny, będzie wiec można otrzymać osobiste błogosławieństwo.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartek o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 poza rekolekcjami i tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców i klas II przed bierzmowaniem zaś po eucharystii dziecięcej o godz. 12,15 spotkanie dzieci klas II z rodzicami w ramach przygotowań do przyjęcia w przyszłym roku I Komunii Świętej.
 9. Również w przyszłą niedzielę będą przyjmowanie zapisy na ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 6 kościołów nasze archidiecezji. Wyruszymy w sobotę 17 października o godz. 8.00 z parkingu na Błoniach JPII. Najpierw będzie Msza święta sanktuarium w Różanymstoku, następnie odwiedzimy kościoły w Sidrze, Siderce, Nowym Dworze, Dąbrowie Białostockiej, oraz Grodzisku. Przy ostatnim kościele będzie ognisko aby można było się posilić. Długość trasy blisko 200km. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 30zł.
 10. W miniony poniedziałek rozpoczął się gruntowny remont naszych organów o który od dłuższego czasu zabiegał nasz organista - pan Łukasz. Dlatego zostanie wymieniony silnik, kanały powietrzne i oskórowanie dwóch miechów. Przez najbliższy miesiąc organy będą wyłączone z użytku, a w tym czasie firma organmistrzowska będzie przywracała instrumentowi pierwotną sprawność i brzmienie.
 11. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas parafialną., zaś u ministrantów nabyć można nowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl