powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła - 27.09.2015r.

 1. Dziś o godz. 17.15 spotkają się w kościele członkowie KŻR ze swym opiekunem ks. Andrzejem będzie krótka konferencja, modlitwa różańcowa i wymiana tajemnic na kolejny miesiąc. Odąd wszystkie spotkania KŻR będą w czwartą niedzielę miesiąca o godz. 17.15
 2. Jutro w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, już po raz siódmy organizowana jest ogólnoświatowa modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Jednoczy się z nami i błogosławi w modlitwie papież Franciszek. W Choroszczy będą trzy miejsca modlitwy: przy krzyżu na placu Brodowicza, przy krzyżu na osiedlu Powstania Styczniowego oraz przy Rynku 11 listopada. Wybierzmy wiec punkt, do którego nam najbliżej, by o godz. 15.00 z koronką w ręku i błagać Miłosiernego Pana. Szczegółowy spis blisko 300 miast w których będzie odmawiana koronka na naszej stronie internetowej.
 3. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia w tym roku Msza Święta Patronalna. Mieszkańcy ul. Lipowej będą prosić o wstawiennictwo i obronę św. Michała Archanioła. Od tego dnia codziennie w dni powszednie będzie odmawiana modlitwa do św. Michała Archanioła, która jest egzorcyzmem napisanym przez papieża Leona XIII.
 4. Również we wtorek po wieczornej Eucharystii zapraszamy do Kaplicy Dominikańskiej przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń naszej parafii na spotkanie Rady Duszpasterskiej w związku ze zbliżającym się Rekolekcjami Eucharystycznymi oraz wydarzeniami najbliższych miesięcy pracy formacyjnej. Obecność obowiązkowa.
 5. We czwartek wkraczamy w miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartki o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 6. Również we czwartek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się obchodzić pierwsze piątki w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Zachęcamy by rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I komunii świętej obeszły razem I piątki. Jest to również doskonałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy także o dostarczanie do czwartku do kancelarii parafialnej adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca.
 7. W przyszłą niedzielę na godz. 12,15 odprawiona będzie na błoniach Jana Pawła II Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu. Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi zwierzątkami oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
 8. Także w niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Eucharystyczne dawniej zwane Nabożeństwem 40 godzinnym prowadzi je prowadzi ks. Józef Aszkiełowicz z Wileńszczyzny. Bardzo ciekawy kapłan który przed wstąpieniem do seminarium był zawodowym wojskowym armii sowieckiej oraz mistrzem Moskwy w boksie. Rekolekcje to doskonała okazja do spowiedzi bowiem przyjedzie wielu kaplanów. Szczegółowy program podany jest na plakatach w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 9. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Prosimy o przybycie wszystkich osób niosących chorągwie i sztandary by je po procesji umieścić w pokrowcach, bowiem zostaną wyniesione na przechowanie na okres zimowy.
 10. Ks. Marek organizuje bardzo ciekawą 9 dniowa pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjazd tydzień po Wielkanocy. Koszt ok. 3300zł. Szczegóły na naszej stronie internetowej bądź w kancelarii u ks. Marka.
 11. Za tydzień w ambulansie zaparkowanym przy centrum Kultury będzie można oddawać krew. Zachęcamy wszystkich do tego daru miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl