powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

23 Niedziela Zwykła 6.09.2015r.

W dniu dzisiejszym ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną Białostocką.
  1. Gratulujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie Parafialnego Święta Dziękczynienia. Nasz Piknik Parafialny nabrał charakteru dzieła miłosierdzia, świętując pomagaliśmy potrzebującym osobom z hospicjum w Wilnie. Przekazaliśmy Siostrze Michaeli z ofiar za 2000 serc z piernika z napisem dziękuję, oraz za ciasta, napoje, grochówkę i kiełbaski 9 249 zł. Była to piękna i podniosła uroczystość, którą podziwiała siostra. Mogło to nastąpić dzięki zaangażowaniu wielu parafian: Rady Parafialnej, koordynatorów poszczególnych rejonów Choroszczy, odpowiedzialnych z poszczególnych miejscowości i pań, które przygotowały wyśmienite ciasta. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy obejrzeć bardzo wiele zdjęć z tej uroczystości. Jednocześnie bardzo prosimy by już dziś bezpośrednio po Mszy Świętej odebrać z kuchni kosze oraz tace poszczególnych delegacji.
  2. Również jutro rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych Mszy Świętych pierwszo - poniedziałkowych O rozwój życia duchowego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy by mieszkańcy naszej parafii bardziej kochali Pana Boga. Oprawę tej Eucharystii przygotowuje Rada Parafialna, która zamówiła w tym miesiącu Mszę Świętą. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa bowiem będą podejmowane bardzo ważne decyzje.
  3. We wtorek Święto Narodzenia NMP Mszy Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 poświecenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej. Po wieczornej Eucharystii mieszkańcy miejscowości Sienkiewicze zabiorą wykonany przez nich bardzo piękny wieniec dożynkowy.
  4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Piaskowej. Zachęcamy do czynnego udziału i wpisywania intencji.
  5. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28
  6. W najbliższą sobotę o godz. 5.00 z parkingu na błoniach Jana Pawła II wyjeżdżają dwa autokary pod duchową opieką ks. Marka na pielgrzymkę krwiodawców do Lichenia.
  7. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii oraz RRN zapraszają wszystkie małżeństwa oraz osoby zainteresowane pogłębianiem życia duchowego na spotkania formacyjne. Spotkania RRN odbywają się we czwartki – grupa starsza i piątki osoby młodsze. Zaś zainteresowani Kręgami Rodzin niech zgłaszają się do ks. Andrzeja.
  8. Cieszymy się bardzo zaangażowaniem parafian w oprawę liturgiczną eucharystii w formie czytań, modlitwy wiernych i procesji z darami. Zachęcamy by również w dni powszednie podczas porannych Mszy Świętych poszczególne rodziny zamawiające swe intencje zachodziły wcześniej do zakrystii, by przygotować oprawę liturgiczną. Będzie to bardzo budujące kiedy najbliżsi czynie przygotują liturgię za swych zmarłych, bądź żyjących.
  9. U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Zaś w ambulansie na Błoniach Jana Pawła II wspomóc potrzebujących darem krwi.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl