powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Parafialne Święto Dziękczynienia - 30.08.2014r.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą którą przeżywają w naszej wspólnocie nowi kapłani ks. Andrzej Łukuć dotychczasowy wikariusz z Sokółki i ks. Sebastian Sum z parafii sw. Kazimierza w Białymstoku. Życzymy nowym kapłanom radości z posługi duszpasterskiej i życzliwości parafian. Jednocześnie dziś gościmy wśród nas znaną już siostrę Michaelę z Wilna.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 odbędzie się Parafialne Święto Dziękczynienia za wszelkie łaski i dary Boże. Jednocześnie w tym dniu chcemy wspomóc hospicjum w Wilnie. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Piknik Parafialny. Odbędzie się on na Błoniach Jana Pawła II. Zostały przygotowanych 10 stołów z ławami, które mogą pomieścić jednocześnie ok. 150 osób. Wszystko zostało zadaszone by skryć się w cieniu. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej, posmakować wypieków całej parafii i wojskowej grochówki i kiełbasek z gryla. W czasie pikniku będziemy słuchać odtwarzanych z płyty śpiewów Kapeli Wileńskiej znanej z czerwcowego występu w naszej parafii. Dochód z zakupionych produktów spożywczych będzie przekazany na pomoc hospicjum w Wilnie. Dodatkowo Siostra Michaela przywiozła 2000 sztuk pierników wileńskich z napisem dziękuję które będzie można nabyć na pikniku.
  2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak w każdym dobrym dziele potrzebne jest Boże błogosławieństwo, dlatego serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na Msze Święte. Wszyscy uczniowie kształcący się w budynku zespołu szkół maja mszę świętą o godz. 8.00. Zaś klasy 0 – 3 uczęszczające do gmachu szkoły podstawowej zapraszamy do kościoła na godzinie 9.30. Starajmy się rozpocząć ten rok z czystym sercem, korzystajmy z Sakramentu Pojednania w tym bardziej, że w tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.
  3. Również we wtorek 1 września upływa 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Przyniosła ona Polsce utratę niepodległości i śmierć sześciu milionów obywateli.
  4. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego szczególnie mieszkańców Alei Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Sarosieka.
  5. W najbliższy czwartek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zakończy się Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 18.00. Tak będzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
  6. W piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło-Życie. Zapraszamy wszystkich oazowiczów a także osoby, które chciałyby wstąpić. Dolna granica wieku to 4 klasa SP.
  7. W najbliższą sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Krypna. W tym roku obchodzimy XXX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Trasa jest krótka, pogoda miejmy nadzieję dobra. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi rodzinami. W ubiegłym roku pielgrzymowało ponad 350 osób. Wyruszamy z naszego Kościoła o godz. 8.30. Dlatego proszę przybyć do świątyni po wcześniejszym zapisie i stąd po otrzymanym błogosławieństwie wyruszać na trasę. Niewłaściwą postawą jest dołączanie na trasie. Za nasza grupę odpowiada ks. Marek. W pielgrzymia drogę wyrusza także ks. Andrzej. Uroczysta Msza Św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt zapisu ze znaczkiem 5zł. Są zamówione 2 autokary na powrót, koszt 10zł. Wyjazd autokarem na Mszę Św. wieczorną o godz. 16.00, koszt również 10zł. Zapisy w kancelarii parafialnej od dziś do piątku.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy Świętej południowej będzie modlitwa różańcowa KŻR z Choroszczy
  9. Również od następnej niedzieli wznawiamy po przerwie wakacyjnej Msze Święte dla dzieci o godz. 12.15 Przypominamy, że jest to specjalna Eucharystia dla najmłodszych, niech rodzice zatroszczą się o to by przyprowadzać na nią swe pociechy.
  10. W przyszłą niedzielę w ambulansie na Błoniach można będzie honorowo oddawać krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl