powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła - 23.08.2015 r.

  1. W tym tygodniu cztery rejony naszej parafii będą obchodzić święto swego patrona. W poniedziałek kolonia Kościuki i Szyszkowizna modlić się za pośrednictwem swej patronki św. Faustyny Kowalskiej. We środę mieszkańcy ulic Słonecznej i Sienkiewicza polecać się będą wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej. We czwartek mieszkańcy dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Warszawskiej i kol. Żółtki orędować będą u Boga za pośrednictwem Św. Moniki, zaś w piątek osoby zamieszkałe przy ul. Ogrodowej, Szkolnej i Rynku 11listopada polecać się będą wstawiennictwu Św. Augustyna.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego mieszkańców koloni Gaj i wszystkich nowych ulic które powstały w pobliżu. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  3. We środę przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Naszego Narodu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ponieważ nie wszyscy mogli w tym roku udać się na Jasna Górę, warto wiec przybyć do kościoła, by w tym dniu polecić się szczególnej opiece Matki Bożej.
  4. Na naszej stronie internetowej możemy przeczytać ciekawy opis tegorocznej pielgrzymki parafialnej do Armenii i Gruzji oraz obejrzeć ponad 250 zdjęć z tej wyprawy. Również w przedsionku kościoła są nowe fotografie.
  5. 26 sierpnia jest w naszej diecezji dniem zmian personalnych kapłanów posługujących w parafiach. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem pobytu ks. Tomasza Oswiecińskiego, który przez 11 lat ofiarnie duszpasterzował w naszej parafii. Dziękujemy ks. Tomaszowi za ofiarną pracę i życzymy wielu łask bożych w kolejnych latach kapłańskiej posługi. Na miejsce ks. Tomasza i ks. Artura Ks. Arcybiskup skierował do nas ks. Andrzeja Łukucia i ks. Sebastiana Suma, którzy od środy pojawią się wśród nas.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za wszelkie błogosławieństwo. Prosimy, by zwyczajem lat ubiegłych nie zabrakło delegacji z poszczególnych miejscowości. W naszej parafii funkcjonuje 35 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Niechże wiec każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami. Delegacje 3 osobowe zapisują się na zapleczu kościoła, do godziny 10.30 aby ustali kolejność procesji z darami w czasie Eucharystii i zapowiedzieć poszczególne grupy. Symboliczne dary będą niesione w procesji na początku Eucharystii w porządku alfabetycznym. W tym roku zaprosiliśmy siostrę Michaelę z Wilna. Znana z ubiegłorocznej zbiórki na Hospicjum. Siostra Michaela, będzie mówić o tej często zapomnianej chrześcijańskiej cnocie jaką jest wdzięczność. Po Mszy Święta zapraszamy wszystkich na IV Rodzinny Piknik Parafialny Odbędzie się on tradycyjnie na Błoniach Jana Pawła II. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej, posmakować wypieków całej parafii i kaszanki z grila. Panie dzięki temu mogą być zwolnione z przygotowywania obiadu a prócz tego pomożemy hospicjum w Wilnie. Prosimy by każdy rejon i wspólnota przygotowała dwa ciasta. Dochód z rozprowadzanych na festynie ciast, kawy, herbaty i tradycyjnej wojskowej grochówki będzie przekazany na pomoc hospicjum. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli i wspólnoty o dostarczenie ciast na ten piękny cel. W niedzielę od godz. 10.00 trzeba te wypieki zanieść do pomieszczenia pod klasztorem od strony Błoni tam przejmą je panie dbające o zastawienie stołów. Festyn tradycyjnie już organizuje Rada Parafialna, Kościół Domowy i Strażnicy Eucharystii. Zaś o oprawę muzyczną i nagłośnienie zadba Miejsko – Gminne Centrum Kultury. W tym roku będziemy słuchać znanej z odpustu sw. Jana Kapeli Wileńskiej. Dlatego już dziś serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na ta piękną i radosną uroczystość.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl