powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

18 Niedziela Zwykła 2.08.2015

Dziś przezywamy Odpust Matki Bożej Anielskiej. Kazania głosi nasz parafianin ks. Leszek Giemza posługujący w Zabłudowie. Przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porciunkuli”. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski, przystąpienie do Komunii świętej.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Pastoralno - Katechetycznej
  1. Z racji odpustu tradycyjnie można zamówić po nabożeństwie przy ołtarzu Matki Bożej Anielskiej Msze św. Składkowe do Matki Bożej w dowolnych intencjach. Natomiast o godz. 18.00 mieszkańcy ul. Mickiewicza i ks. Pieściuka będą polecać się swej patronce Matce Bożej Anielskiej.
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. 3 maja i domów prywatnych na osiedlu Wichrowe Wzgórza. Zachęcamy do czynnego udziału i wpisywania intencji.
  3. We czwartek przypada Święto Przemienienia Pana Jezusa na Górze Tabor. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 bądź 18.00.
  4. W sobotę obchodzimy wspomnienie świętego Dominika o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta patronalna za żywych i zmarłych mieszkańcy ul. Dominikańskiej i Zamkowej.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust Św. Dominika w tym roku kaznodzieją będzie wieloletni kapelan Wojska Polskiego ks. pułkownik Jan Szklanko. Z tej racji władze miasta organizują Jarmark Dominikański.
  6. Informujemy, że automat na znicze, który w ostatnim okresie został zamontowany na cmentarzu grzebalnym jest ustawiony z inicjatywy parafii prawosławnej i na części cmentarza należącym do tej wspólnoty.
  7. Przed kościołem można nabyć wakacyjne numery czasopism religijnych Drogi Milosierdzia i Miłujcie się. Natomiast w ambulansie na błoniach Jana Pawła II ofiarować honorowo krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl