powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

13 niedziela zwykła - 28 czerwca 2015r.

 1. Jutro przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Stolicę Piotrowa w Watykanie.
 2. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się dwie Msze Święte patronalne. W poniedziałek swego patrona Św. Pawła uczczą mieszkańcy Ogrodnik, zaś we wtorek parafianie zamieszkali w kolonii Porosły polecać się będą opiece św. Piotra. Natomiast w piątek o godz. 18.00 mieszkańcy ul. Słowackiego uczczą swego patronalna św. Tomasza Apostoła.
 3. Również we wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Baczyńskiego i ks. Pieściuka. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 4. We środę o godz. 16.00 wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Armenii i Gruzji, są to kraje, które pierwsze przyjęły chrześcijaństwo. Pątnicy niech zwrócą uwagę, by nie zapomnieć o paszportach.
 5. Przypominamy że we czwartek w godz. 8.30 do 11.00 gościmy w naszym kościele symbole światowych dni młodzieży Krzyż i Ikonę Matki Bożej. W miarę możliwości starajmy się skorzystać z okazji do modlitwy przy tych świętych znakach.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, I piątek i 1 sobota, za tydzień zaś I niedzielę miesiąca z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 7. Tradycyjnie podczas wakacji odbywają się dwie duże piesze pielgrzymki: na Jasna Górę i do Ostrej Bramy w Wilnie. Jest również bardzo ciekawa Białostocka pielgrzymka rowerowa do Częstochowy. Zachęcamy do udziału, szczegóły na naszej stronie internetowej. Ci którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na szlak pielgrzymi zachęcamy do zapisywania się w kancelarii do grupy złotej.
 8. Przypominamy, że w związku z wakacjami i okresem urlopowym tradycyjnie od przyszłej niedzieli do września nie ma Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.15.
 9. Stowarzyszenie Honorowych Krwiodawców tradycyjnie organizuje wrześniową pielgrzymkę do Lichenia. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, dlatego już od jutra należy zapisywać się u pań; Teresy Wasilewskiej, Eugenii Wojszko i Ewy Jaszczołt. Ich telefony znajdują się w gablocie, w przedsionku kościoła.
 10. Rozpoczynający się czas urlopów i wakacji wykorzystajmy nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy w czasie urlopów o Mszy Świętej niedzielnej, warto również odwiedzić świątynię w dzień powszedni.
 11. W przyszłą niedzielę można będzie honorowo oddawać krew w Ambulansie na Błoniach Jana Pawła II, zaś ofiary z tacy przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl