powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

ODPUST PARAFIALNY NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 21.06.2015 r.

Kazania odpustowe głosi franciszkanin o. Zbigniew Swęd z konwentu w Warszawie, Dyrektor Franciszkańskiego Biura Pielgrzymkowego Patron Travel
  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy główny odpust parafialny Urodziny Św. Jana Chrzciciela. W związku z odpustem wskrzeszamy w tym roku zwyczaj organizowania Jarmarków Świętojańskich. Dlatego o godz. 13.15 na błoniach Jana Pawła II rozpocznie się I Jarmark Świętojański. Poszczególne stoiska będą prezentowały firmy, stowarzyszenia i wszelkiego rodzaju podmioty gospodarcze z terenu naszej gminy. Natomiast o godz. 19.00 wystąpi z koncertem kapela z Wilna. Serdecznie zapraszamy.
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Akacjowej, Brzozowej, Świerkowej, Klonowej i Sportowej i zachęcamy wpisywaniem swych intencji. Również we wtorek przypada Dzień Ojca, pamiętajmy o wdzięczności i modlitwie.
  3. We środę Uroczystość Urodzin św. Jana Chrzciciela, Msze Święte z błogosławieństwem indywidualnym relikwiami św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają dwie Msze Święte patronalne. We środę mieszkańcy ul. Białostockiej i części ul. Kościuszki polecać się będą opiece św. Jana Chrzciciela. Zaś w piątek o godz. 19.00 wieś Kościuki będzie wypraszać potrzebne łaski za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  5. We czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 młodzież Gimnazjum i LO, zaś o 9.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej. Jest to również okazja o wyproszenie udanych i pięknych wakacji. Natomiast wieczorem po Eucharystii o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  6. W piątek 26 czerwca o godz. 11.30 wyrusza z katedry 35 Piesza Pielgrzymka Różanostocka, Będzie ona miała szczególny charakter, gdyż rozpocznie peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Białostockiej. Tworzymy grupę z parafialna, która wyruszy z Białegostoku. Zapisy u ks. Marka, który również będzie pielgrzymował. Zachęcamy do udziału.
  7. Zachęcamy także do udziału w wakacyjnych pieszych pielgrzymkach; na Jasną Górę i do Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia, zaś do Wilna 16 sierpnia i potrwa do 25 sierpnia 2015 r. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła i stronach internetowych.
  8. Z pewnością zauważyliśmy prace konserwacyjno-remontowe prowadzone przy wykonywaniu granitowej obudowy cokołów na placu kościelnym. Izolacji tarasu na Błoniach Jana Pawła II, oraz przy pomniku objawienia świętego Franciszka. W lipcu rozpoczną się poważne prace przy naprawie i konserwacji organów w naszej świątyni.
  9. W tym roku blisko 80 osób dzieci i młodzieży wyjeżdża na rekolekcje oazowe, ale nie wszystkie rodziny jest stać na pokrycie całości kosztów. Dlatego prosimy o pomoc, przed kościołem młodzież będzie zbierać ofiary na ten cel. Za wszystkie datki w imieniu oazowiczów serdeczne Bóg zapłać!

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl