powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.06.2015 r.

  1. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Branickiego zachęcamy wpisywaniem swych intencji. Bezpośrednio po Eucharystii spotkanie Rycerstwa Niepokalanej
  2. W sobotę o godz. 8.30 III zapraszamy na Rodziną Pielgrzymka Rowerowa. Pojedziemy wokół malowniczej doliny Narwi. Trasa wynosi 42 km i wiedzie drogą przez Konowały do kładki na Narwi i kościoła w Waniewie tam będzie Msza Święta i odpoczynek. Następnie pojedziemy w stronę Pszczółczyna i przez Pajewo dotrzemy na ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż drogi ekspresowej do Choroszczy. Szczegóły wyjazdu są podane na naszej stronie internetowej. Oczywiście wyjazd jest uzależniony od bezdeszczowej pogody. Obowiązkowe zapisy w kancelarii parafialnej by ze względów bezpieczeństwa podzielić uczestników na grupy 10 osobowe. Osoby niepełnoletnie muszą jechać pod opieką dorosłych, warto nałożyć kamizelki odblaskowe. Przyjazd przez kładkę na Narwi jest płatny bilet normalny 5zł,ulgowy 2,5zł.
  3. Również w sobotę o godz. 19.00 mieszkańcy miejscowości Dzikie i koloni czcić będą swą patronkę Św. Elżbietę.
  4. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi serdecznie zaprasza Krwiodawców na uroczyste obchody 18 rocznicy powstania oddziału. Uroczystość odbędzie się w sobotę 20-go czerwca o godz. 16.00 w auli Centrum Kultury.
  5. Za tydzień główny odpust naszej parafii Urodziny Św. Jana Chrzciciela. Kazania odpustowe wygłosi franciszkanin o. Zbigniew Nowakowski. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 odpust uświetnią obchody 25-lecia święceń kapłańskich ks. dr Krzysztofa Romanowskiego, proboszcza polskiej misji katolickiej w Bielefeld-Paderborn w Niemczech. W związku z odpustem wskrzeszamy w tym roku zwyczaj organizowania Jarmarków Świętojańskich. Dlatego o godz. 13.15 na błoniach Jana Pawła II rozpocznie się I Jarmark Świętojański. Poszczególne stoiska będą prezentowały firmy, stowarzyszenia i wszelkiego rodzaju podmioty gospodarcze z terenu naszej gminy. Natomiast wieczorem wystąpi Kapela Wileńska. Zachęcamy do zaproszenia rodzin i znajomych na te uroczystości.
  6. W przyszły piątek 26 czerwca wyrusza z katedry 35 Piesza Pielgrzymka Różanostocka, Będzie ona miała szczególny charakter, gdyż rozpocznie peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Białostockiej. Zachęcamy do udziału.
  7. W przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej można obejrzeć wiele zdjęć z ostatnich wydarzeń w naszej parafii, oraz widoki na Choroszcz z przelotu motolotni.
  8. W dniu dzisiejszym ministranci przed kościołem przeprowadzają zbiórkę do puszek na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku. Można również nabyć nowe numery prasy katolickiej. Natomiast za tydzień młodzież oazowa będzie zbierać przed kościołem ofiary na wsparcie rekolekcji wakacyjnych.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl