powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.VI.2015r.

 1. W tym tygodniu przypadają dwie Msze Święte patronalne, sprawowane o godz. 19.00. Jutro mieszkańcy Ruszczan uczczą św. Jadwigę Królową, natomiast w sobotę mieszkańcy Sienkiewicz świętować będą wspomnienie św. Antoniego.
 2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych przy ul. Białostockiej. Zapraszamy do czynnego włączania się do liturgii i wpisywaniem swych intencji.
 3. Przypominamy, że z racji oktawy Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30 odbywają się Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Zaś w czwartek o tej samej godzinie na zakończenie oktawy będzie błogosławieństwo dzieci, ziół i kwiatów.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, główny odpust w Konowałach.
 5. W sobotę Strażnicy Eucharystii z rodzinami wyruszają o godz. 9.00 na wspólną pielgrzymkę do leśnego kościoła w Kopisku. Są tam czczone relikwie św. Stanisława.
 6. Już po raz piaty Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy zorganizowało konkurs plastyczny "Zanim Karol został Janem Pawłem II". Na konkurs wpłynęło wiele prac z terenu całego Podlasia. Nagrodzone dzieła od poniedziałku będą prezentowane przy ołtarzach naw bocznych naszego kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z pracami dzieci.
 7. Jeszcze do środy można pomagać kościołowi misyjnemu w Afryce poprzez akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt jest przyjmowany w bazie SKR - u na ul. Zastawie I. Jest to doskonała okazja pozbycia się odpadów na dobry cel. Ulotki o tej akcji są do pobrania na stoliku za ławkami.
 8. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.15 odbywać się będzie na Błoniach Jana Pawła FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA. Atrakcji dla najmłodszych z pewnością nie zabraknie. Dzieci po Eucharystii o godz. 12,15 otrzymają tradycyjnie bezpłatne bilety na Bajkową Ciuchcię. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 9. Również dziś młodzież z naszego gimnazjum po każdej Mszy Świętej będzie zbierać przed kościołem podpisy w ramach ogólnopolskiej akcji; Prawo do Życia. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy młodzieży pomysłu i zaangażowania w tak ważną sprawę. Przy podpisie potrzebny jest nr PESEL, zachęcamy do wsparcia tego dobrego dzieła.
 10. Tak jak w całej Polsce również i u nas przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zaś u ministrantów można nabyć czerwcowy numer miesięcznika Drogi Milosierdzia. Natomiast w Ambulansie na Błoniach JPII można honorowo oddawać krew.
 11. W przyszłą sobotę o godz. 8.30 zapraszamy na III Rodziną Pielgrzymka Rowerowa. Szczegóły wyjazdu znajdują się na naszej stronie internetowej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl