powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 31 maja 2015 r.

  1. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i jednocześnie tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  2. Jutro z racji na pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o rozwój życia duchowego w naszej parafii. W tym miesiącu Eucharystię zamówili Strażnicy Eucharystii.
  3. We wtorek na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców Zawad i Topilca z koloniami zachęcamy do wpisywania intencji.
  4. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją o godz. 9.00 oraz po południu godz.18.00. W tym roku pójdziemy za Panem Jezusem ulicami Mickiewicza, Lipową, Sienkiewicza, i ulicą Branickiego wrócimy na Rynek 11 listopada. Ołtarze przygotowują: przy cerkwi mieszkańcy ulicy Lipowej, /odpowiada ks. Artur/, mieszkańcy ul Szpitalnej, po prawej stronie ulicy /asystuje ks. Tomasz/, przy domu państwa Frankowskich, mieszkańcy ul. Branickiego /opiekuje się ks. Marek/, zaś przy klasztorze tradycyjnie Akcja Katolicka /asystuje ks. proboszcz/. Tła ołtarzowe odbieramy od jutra na plebanii. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary gospodarzy.
  5. W najbliższy I piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w ważnej dla nas intencji. Nabożeństwo przygotowuje młodzież oazowa naszej parafii. Bezpośrednio po adoracji odbędzie się pierwsze spotkanie osób pragnących włączyć się do wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży. W I niedzielę procesja wokół kościoła po Mszy świętej o godz. 9.30.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.15 odbywać się będzie na Błoniach Jana Pawła II FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA. Cieszymy się ze Urząd Miasta, Centrum Kultury, Przedszkole i Szkoła Podstawowa włączyły się w tą imprezę. Atrakcji będzie bardzo wiele: występy artystyczne dzieci, dmuchane zamki do zabaw itp. Najmłodsi po Eucharystii o godz. 12,15 otrzymają tradycyjnie bezpłatne bilety na Bajkową Ciuchcię. Serdecznie wszystkich zapraszamy, oby tylko dopisała pogoda.
  7. Również w przyszłą niedzielę grupa młodzieży z naszego gimnazjum po każdej Mszy Świętej będzie zbierać przed kościołem podpisy w ramach ogólnopolskiej akcji antyaborcyjnej. Głównym organizatorem kampanii jest fundacja; Prawo do Życia. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy młodzieży pomysłu i zaangażowania w tak ważną sprawę. Wszystkim pragnącym wziąć udział w tej akcji przypominamy o zabraniu ze sobą dowodów osobistych. Zachęcamy do jak najliczniejszego wsparcia tego dobrego dzieła swoimi głosami
  8. Przez najbliższe 10 dni wraz ze Stowarzyszeniem Pomoc Kościołom w Potrzebie chcemy pomagać wspólnotom kościoła misyjnego w budowaniu kolejnych studni, szkół i szpitali. Dlatego włączamy się w ogólnopolska akcje zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na ten piękny cel. Dzięki uprzejmości Prezesa Spółdzielni Kółek Rolniczych w Choroszczy zużyty sprzęt będzie zbierany na ul. Zastawie w bazie SKRu. Prosimy, by do akcji włączyły się szkoły z terenu naszej gminy. Prosimy również o rozpropagowanie akcji sołtysów. Ulotki do odebrania w zakrystii. Jest to doskonała okazja pozbycia się odpadów elektrycznych na dobry cel.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl