powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Zmartwychwstanie Pańskie - 5.04.2015r.

 1. Pragnę serdecznie podziękować Strażnikom Eucharystii i ich żonom, za pomoc w przygotowaniu tegorocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy serdecznie naszej służbie liturgicznej za piękną posługę przy ołtarzu, dziękujemy naszemu panu organiście Łukaszowi z wspaniałym chórem i scholom za mistrzowska oprawę muzyczną, która bardzo ubogaca liturgię, dziękujemy Strażakom za tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim dzisiejszej nocy, dziękuję również wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom prywatnym zaangażowanym w prowadzeniu nocnego czuwania.. Gratuluję także tym wszystkim, którzy potrafili urwać część snu dzisiejszej nocy dla Jezusa i przyjść by towarzyszyć Mu przy Grobie Pańskim. Oczywiście serdecznie dziękuję białej procesji i wszystkim, którzy nieśli sztandary i chorągwie reprezentujące społeczność naszej parafii.
 2. Bardzo prosimy wszystkie grupy odpowiedzialne za noszenie chorągwi i sztandarów podczas procesji eucharystycznych, aby po zakończonej procesji nakładać na nie pokrowce. Zapobiegnie to ich niszczeniu a przecież są to przedmioty sakralne i zabytkowe.
 3. Z radością informujemy ze nasi ministranci zajęli drugie miejsce w Konkursie wiedzy liturgicznej który odbył się w Wielki Czwartek z białostockim seminarium.
 4. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny. Tradycyjnie będzie odczytany list rektora KUL a ofiary z tacy przeznaczamy na tą katolicką uczelnię i Centrum Teologiczno Pastoralne.
 5. Przypominamy, że jutrzejsza Msza Święta wieczorna jak w każdy pierwszy poniedziałek ofiarowana będzie w intencji o rozwój życia duchowego naszej parafii. W tym miesiącu zamówiła ją wspólnota Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 6. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni /oktawa/, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii.
 7. W najbliższy wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców Kościuk i Szyszkowizny. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 8. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
 9. Uroczysta Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem będzie sprawowana w najbliższy piątek. o godz. 8.00 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko.
 10. Natomiast Fundacja Spe Salvi zaprasza na Koncert Lacrimosa poświęcony pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Wstęp wolny.
 11. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą poprzedza nowenna odprawiana codziennie o godz. 17.45. O Uroczystość Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział, kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakim obdarza chrzest święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia. Z tej racji o godz15.00 spotkamy się w kościele na Koronce do Bożego Miłosierdzia.
 12. Dziś i jutro można nabywać nowe świąteczne numery prasy katolickiej Drogi Milosierdzia i Miłujcie się.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl