powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu 15.III.2015 r.

  1. Dzisiaj o godz. 14.00 w kościele odbędzie się próba kandydatów do Bierzmowania.
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Gajownik.
  3. We środę mieszkańcy bloków nr 27, 27a, 29, 31, 44, 44a przy ul. Sienkiewicza przyniosą do kościoła figurę Matki Bożej Fatimskiej, by podziękować za łaskę nawiedzeni przez Matkę Bożą ich rodzin w znaku tej figury. Natomiast mieszkańcy rejonu duszpasterskich św. Rocha i św. Jacka, czyli wszystkich domów prywatnych na osiedlu Słoneczna Dolina i Al. Niepodległości oraz ulic sąsiednich odbiorą figurę NMP do swych domów na te szczególne rekolekcje.
  4. We czwartek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP jednocześnie w tym dniu rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, prowadzić je będzie ks. dr Tomasz Gierałtowski. Tegoroczna tematyka będzie dotyczyć eschatologii, czyli Rekolekcje o rzeczach ostatecznych: Śmierci, Sądzie Bożym, Piekle, Niebie i Czyśćcu. Warto wiec nie przegapić żadnego dnia by poznać całość zagadnienia. Niechaj nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Przypominamy by osoby starsze nie przychodziły na Msze Święte szkolne, bowiem nauki dostosowane do konkretnego wieku. We czwartek i piątek Msze Święte dla dorosłych będą o godz. 9.30, 12,15 i 18,00. Dla młodzieży miejscowego liceum i gimnazjum o godz. 8,15 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 10,45 zaś dla młodzieży starszej i osób pracujących do późna o godz. 19.30. Ze szczegółowym programem możemy zapoznać się na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła. Zaprosiliśmy wielu spowiedników, ale w niedzielę będzie ich mniej, dlatego skorzystajmy z Sakramentu Miłosierdzia w dni powszednie. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych parafian o modlitwę prywatną w tej intencji.
  5. Na zakończenie rekolekcji w niedzielę o godz. 18.00 zostanie udzielony przez ks. bp Henryka Ciereszkę Sakrament Bierzmowania. Dlatego na tę godzinę zapraszamy przede wszystkim osoby związane z bierzmowaniem, bowiem będzie ciasno i oczywiście nabożeństwo jest dłuższe. Natomiast nabożeństwo gorzkich żali odbędzie się wcześniej o godz. 17.00.
  6. W zakrystii jest przygotowana duża ilość plakatów o rekolekcjach prosimy przedstawicieli Rady Parafialnej i sołtysów z poszczególnych miejscowości oraz właścicieli sklepów z Choroszczy, aby odebrali plakaty i zawiesili w placówkach usługowych i urzędach.
  7. We czwartek z racji na rekolekcje Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywać się tylko w godzinach popołudniowych natomiast o godz. 16.00 czyli pół godziny przed dziecięcą Drogą Krzyżową odbędzie się spotkanie w Kaplicy Dominikańskiej z dziećmi, które pragną uczestniczyć w Białej Procesji.
  8. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej są przyjmowane zapisy na interesującą 4 dniową pielgrzymkę autokarową: Szlakiem Orlich Gniazd - sanktuaria i zamki obronne w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Która odbędzie się w terminie 7 – 10 maja tego roku.
  9. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: KŻR z ul. Piaskowej – 160zł, z ul. Lipowej – 120zł z ul. Słowackiego – 150zł,Rycerstwo Niepokalanej – 100zł, Akcja Katolicka – 100zł, Jeroniki 100zł, Łyski 150zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl