powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu 22.II.2015 r.

 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartki o 17.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek o 19.00
  • Droga Krzyżowadla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30
  • Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30
  Za udział w Rekolekcjach, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, oczywiście będąc w stanie łaski i przyjmując komunię świętą.
 2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Barszczewa z koloniami i zachęcamy do wpisywania swych intencji. Tego dnia bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie Rady Duszpasterskiej w celu omówienia liturgii Wielkiego Postu, i Tridum Paschalnego. Obecność obowiązkowa!
 3. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się tradycyjnie Miejska Droga Krzyżowa. Tak jak przed trzema laty zapraszamy do jej prowadzenia przedstawicieli urzędów, instytucji i stowarzyszeń naszego miasta. Teksty rozważań pasyjnych będą czytać osoby piastujące główne stanowiska. Trasa wiedzie ulicami: Mickiewicza, Powstania Styczniowego, Sienkiewicza i Branickiego, by wrócić na Rynek 11 listopada. Krzyż otacza rzesza strażaków z pochodniami, natomiast wszyscy uczestnicy tego nabożeństwa pasyjnego niosą w dłoniach znicze. Każdy instytucja wyznacza do niesienia krzyża 10 osobowe reprezentacje. Szczegółowy program jest podany na naszej stronie internetowej.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się tradycyjnie przed piąta niedzielą wielkiego postu w terminie do 19 do 22 marca. Tematyka jest wyjątkowo ważna: O RZECZACH OSTATECZNYCH: ŚMIERCI, SĄDZIE BOŻYM, PIEKLE, NIEBIE I CZYŚĆCU. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Gierałtowski – Oficjał Sądu Biskupiego.
 5. Tak, jak co roku zbieramy we wspólnotach wioskowych i miejskich ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby można było wyczytać. Ofiary prywatne – anonimowe prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 6. Za przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie osób wybierających się na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji.
 7. Na stoliku za ławkami do pobrania obrazki z św. Janem Pawłem II i Koronką do Miłosierdzia Bożego z możliwością przekazania 1% na Caritas Archiecezjalną.
 8. U ministrantów przed kościołem możemy nabyć czasopisma religijne.
 9. W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na Kurie Metropolitalną Białostocką, zaś przed kościołem odbywać się będzie zbiórka na Misje.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl