powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła - 1.02.2015r.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowo-budowlany Archidiecezji Białostockiej
  1. Jutro obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników w tym również za naszego ks. Piotra, który przebywa w klasztorze kamedułów. Dlatego ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już od dzisiaj sprzedaje świece - gromnice na stoliku za ławkami. Natomiast o godz. 18.00 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Święta zamówiona przez młodzież o rozwój życia duchowego w naszej parafii.
  2. We wtorek kończymy wizytę kolędową. Od godz. 16.00 będziemy odwiedzać rodziny zamieszkałe przy ul. Juliusza Słowackiego. Przypominamy równocześnie, że te rodziny, które z przyczyn obiektywnych w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Mogą się umówić osobiście z duszpasterzem który odwiedzał dany teren, aby pobłogosławił ich dom na rok 2015.
  3. Przed nami ostatnie dni w bieżącym roku kościelnym kiedy to oglądamy szopkę i bożonarodzeniowo udekorowany kościół. Dlatego po Mszy Świętej warto podejść do żłobka i pomodlić się wypraszając potrzebne łaski u Dzieciątka Jezus. Natomiast we czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, Krwiodawców, Akcje Katolicką i Strażników Eucharystii do demontażu dekoracji. Prosimy też dzieci, by zabrały swoje szopki, bowiem nie ma miejsca na ich przechowywanie.
  4. We wtorek wspomnienie św. Błażeja, obrzęd błogosławieństwa chorych na gardło. Na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego Nr 8, 8A i 8B z czynnym zaangażowaniem w liturgii, zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Grono Przyjaciół AWSD zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, zaś na początku Mszy Świętej wieczornej śpiewane będą tradycyjnie już nieszpory Eucharystyczne. Oczywiście zapraszamy również do całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu przypada również I piątek i I sobota miesiąca.
  6. Również we czwartek wspomnienie Św. Agaty obrzęd błogosławieństwa chleba i wody.
  7. W następną sobotę 14 lutego tradycyjnie już podczas uroczystej liturgii będziemy modlić się za wszystkie małżeństwa i narzeczonych naszej parafii. Osoby które zgłosiły się do animowania nabożeństwa zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 w Kaplicy Dominikańskiej.
  8. Dziś można honorowo oddawać krew w ambulansie przy Centrum Kultury jednocześnie Krwiodawcy będą mogli odebrać zaświadczenia do rozliczenia PIT u p. Barbary Wiszowatej. Zaś przed kościołem nabyć nowy numer Dróg Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl