powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu - 21.12.2014r.

  1. Przed kościołem na saniach znajduje się poświecone po dzisiejszych Roratach sianko na stół wigilijny. Niech w każdym domu będzie ten symbol uniżenia się Boga przez narodzenie w betlejemskim żłobie.
  2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej dekorujemy świątecznie naszą świątynię. Jak co roku zapraszamy poszczególne wspólnoty do tej miłej pracy.
  3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr 2 i 4 ul. Juliusza Słowackiego.
  4. Najwspanialszym wieczorem roku jest Wigilia. Starajmy się, aby do tego czasu ustały wszelkie rodzinne waśnie. Pamiętajmy o czcigodnej polskiej tradycji powstrzymania się tego dnia od pokarmów mięsnych. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy czytamy ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa i wspólnie w gronie rodziny odmawiamy pacierz. Tego pięknego wieczoru w domach ludzi wierzących nie spożywa się alkoholu.
  5. W dniu wigilii Msza Św. poranna o godz. 7.00 i wieczorem wyjątkowo o godz. 16.00 bezpośrednio przed wieczerzą wigilijną. Tradycyjnie światło z groty betlejemskiej zostanie dostarczone do kościoła przez harcerzy we wtorek na wieczorną Mszę Świętą, następnego dnia, czyli przez cały dzień wigilijny będzie się znajdować na zewnątrz kościoła w trzech lampionach przy pomniku Jana Pawła II. Trzeba wiec wysłać kogoś z rodziny ze zniczem, aby płomieniem z Groty Betlejemskiej zapalić świece na stole wigilijnym. Do pobrania światła przydadzą się długie zapałki, bądź świeca.
  6. W I dzień Świąt Pasterka tradycyjnie o północy, pół godziny wcześniej rozpoczyna się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholi młodzieżowej. W tym miejscu pragniemy przypomnieć ze zgodnie z napisem, który znajduje się na drzwiach prowadzących na chór jest to miejsce wyłącznie dla osób tworzących oprawę wokalną liturgii, czyli chórzystów i scholi. Ministranci proszą by nie zajmować ich zakrystii i po Mszy Świętej nie przechodzić tą drogą. Pamiętajmy, że na pierwszy dzień świat - nie ma Mszy Św. o godz. 8.00 następne według porządku niedzielnego.
  7. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy się już zapoznać z porządkiem odwiedzania duszpasterskich rodzin naszej parafii zwanych kolędą.
  8. U woluntariuszy w prawej nawie kościoła są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny, na stoliku za ławkami darmowe kalendarze Caritasu do pobrania, zaś u ministrantów przed kościołem można nabyć świąteczne czasopisma Miłujcie się i Czas miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl