powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 14.12.2014r.

DZIEŃ MODLITW ZA KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, którymi przewodniczy ojciec Zbigniew Nowakowski franciszkanin z klasztoru w San Giovanni Rotondo we Włoszech Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia, zaś w poniedziałek i wtorek przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty
  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe będą one trwały do wtorku. Przypominamy, że w czasie rekolekcji nie ma Mszy Św. porannej o godz. 7.00, prosimy także, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,15 i 10.45 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,15 i 18.00 oraz dla młodzieży starszej i osób pracujących do późna o godz. 19.30. Od jutra będzie wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  3. Przypominamy że w każdą środę od godz. 17.30 odmawiana jest jedna cześć różańca świętego jako przygotowanie do przyjęcia Chrystusa w czasie Mszy Świętej. Modlitwę różańcową prowadzić będą poszczególne wspólnoty naszej parafii, zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Cieszymy się, iż coraz więcej parafian bierze udział w prywatnej adoracji Pana Jezusa, odbywającej, co czwartek w naszym kościele. Zachęcamy również inne osoby, aby przychodziły na spotkanie z Chrystusem ukrytym w Eucharystii.
  5. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia osoby chore i w podeszłym wieku, które nie są w stanie skorzystać z rekolekcji adwentowych będziemy odwiedzać w najbliższą sobotę od godz.13.00. Prosimy o zgłaszanie adresów w kancelarii parafialnej.
  6. W bocznej nawie kościoła możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Tradycyjnie w następną niedziele będzie można pobrać z sań przy kościele pobłogosławione sianko na stół wigilijny.
  7. Dziś tradycyjnie przypada dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. W swoich prywatnych modlitwach powierzajmy sprawę ewangelizacji narodów, które doświadczyły ateizacji bolszewickiej oraz misjonarzy, którzy tam posługują. Ofiary do puszek zbierane przed kościołem przez Rycerstwo Niepokalanej przeznaczone są na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  8. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków i bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie w poszczególnych rodzinach i złożone ofiary. Jednocześnie przypomina, że istnieje jeszcze możliwość nabywania opłatków po każdej Mszy Świętej.
  9. U ministrantów, bądź w zakrystii można nabyć świąteczny numer czasopism Miłujcie się, oraz Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl