powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu - 7.12.2014r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone będą na Białostocką Kurie Metropolitalną.
  1. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 9,30 bądź 18.00
  2. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Sienkiewicza 27. 27a, 29, 31, oraz rodziny zamieszkałe na terenie szpitala. Prosimy o włączanie się do liturgii.
  3. Z radością informujemy, że od tego tygodnia w każdą środę od godz. 17.30 odmawiana będzie jedna cześć różańca świętego jako przygotowanie do przyjęcia Chrystusa w czasie Mszy Świętej. Modlitwę różańcową prowadzić będą poszczególne wspólnoty naszej parafii, zapraszamy do uczestnictwa. Jest to wymierny owocem tegorocznej pielgrzymki parafian do Medjugorie.
  4. W przyszłą niedziele rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe. Będzie im przewodniczył bardzo ciekawy kaznodzieja z Włoch, franciszkanin ojciec Zbigniew Nowakowski z klasztoru w San Giovanni Rotondo, w którym posługiwał święty stygmatyk ojciec Pio. Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia zaś w poniedziałek i wtorek przyjadą kapłani z innych parafii i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  5. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej Roratniej spotkanie Rady Parafialnej, w Kaplicy Dominikańskiej podsumowujące bieżący rok pracy i wyznaczające nowe cele pracy.
  6. W bocznej nawie kościoła możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Parafialna Caritas i Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy informuje, że istnieje możliwość skorzystania z pomocy żywnościowej. Warunkiem jest dochód netto na osobę w rodzinie nie wyższy niż 684 zł, a osoby samotnej 813 zł. Zgłoszenia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Choroszczy ulica Dominikańska 2 w godzinach 7.30-15.30 do 12 grudnia.
  7. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca, Poniedziałek od godz. 16.00 ul. Ogrodowa, od godz. 18.30 ul. Sienkiewicza bloki, Wtorek od godz. 16.00 Osiedle Zielona Dolina, Środa od godz. 16.00 ul. Szkolna, Rynek 11-listopada i domy prywatne przy ul. Powstania Styczniowego, od godz.18.30 Al. Niepodległości bloki nr 1 i 1A, Czwartek od 19.00 Al. Niepodległości blok nr 1BiD, Piątek od godz. 15.00 ul. Mickiewicza, od.19.00 Al. Niepodległości blok nr 1C. Sobota od godz. 9.00 Łyski, od godz. 16.00 kol. Porosły, od godz.19.00 Al. Niepodległości blok nr 2. Opłatki można również nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.
  8. U ministrantów, bądź w zakrystii można nabyć świąteczny numer czasopisma Drogi Miłosierdzia i Miłujcie się.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl