powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 30.11.2014r.

  1. Adwentem rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Warto na ten okres zrobić postanowienie, może to być wierność codziennej modlitwie, lub nawiedzenie we czwartek Chrystusa, oczekującego nas w Najświętszym Sakramencie, czy też próba powstrzymania się od jakiegoś nałogu. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Przez 4 kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem będą odprawiane o godz.7.30 Roraty, zaś w tygodniu w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Zapraszamy serdecznie w czwartek najmłodsi otrzymają lampiony, z którymi przybywać będą na roraty, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. W czwartek i sobotę śpiewa chórek dziecięcy. W każdą niedzielę adwentu o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
  2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się tradycyjnie w okresie od 14 do 16 grudnia, czyli od trzeciej niedzieli adwentu do wtorku. Prowadzić je będzie franciszkanin ojciec Zbigniew Nowakowski z klasztoru w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.
  3. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada RRN.
  4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloku nr 2 przy Alei Niepodległości, oraz nr 44 i 44A przy ul. Sienkiewicza. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup i stowarzyszeń naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
  5. Pamiętajmy w tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.
  6. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zapraszamy na koronkę we czwartek o 17.40.
  7. Przypominamy, że codziennie o godz. 17.45 odprawiana jest nowenna poprzedzająca Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P
  8. W prawej nawie kościoła u pań z parafialnej grupy „Caritas” są do nabycia różnego kształtu świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci. Natomiast na stoliku za ławkami są wyłożone do kalendarze Caritas, za które ofiarę prosimy wrzucić do skarbony.
  9. W przyszłą niedzielę, ofiary do puszek będą zbierane na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  10. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz. 14.00 Oliszki, od godz. 19.00 ul. ul. Sportowa i ul. Ks. Pieściuka Poniedziałek od godz. 16.00 ul. Aleja Niepodległości domy prywatne, od godz. 18.30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 16 i 22, Wtorek od godz. 16.00 ul. Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Środa od godz. 16.00 ul. Dominikańska i Zamkowa, od godz. 18.30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 20 i 20A, Czwartek od godz.16.00 ul. Sienkiewicza blok nr 44 od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 24, Piątek od godz. 15.00 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, Sobota od 9.00 kol. Żółtki, Dzikie i kol. Dzikie, od godz.16.00 ul.3-go maja, Chabrowa, Rumiankowa, Konwaliowa, Niedziela za tydzień od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca. Opłatki można również nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl