powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela Zwykła - 9.11.2014r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Ocalmy chrześcijan w Syrii. Ofiary z tacy przeznaczone są na ten cel.
  1. Pomni na słowa Zbawiciela, który powiedział: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki, oraz Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie J 6,52-59 Cieszymy się coraz bogatszym życiem eucharystycznym naszych parafian. Wiele osób nie tylko w niedzielę ale i w dni powszednie przyjmuje Komunie Świętą, aby mieć silę odważnego wyznawania wiary i dźwigania trudów codzienności. Ale od pewnego czasu zaczął się tworzyć pewien bałagan, który może być pożywka do budowania pychy i mniej lub bardziej świadomego wywyższania się nad innych. Dlatego przypominamy, że w naszej parafii z racji na szczupłość miejsca i brak balasek przy których można klękać przyjmujemy Komunię Świętą w postawie stojącej po wcześniejszym przyklęknięciu. Oczywiście osoby niesprawne mogą wykonać głęboki skłon. W liturgii obowiązuje zasada jednolitości. Jeżeli ktoś pragnie bardziej uczcić Jezusa niech to uczyni przez dłuższą adoracje po przyjęciu Ciała Pańskiego. Pamiętajmy też, że ważniejsze jest posłuszeństwo niźli nabożeństwo. Bowiem Zły Duch może udawać pobożność, lecz nigdy nie będzie posłuszny.
  2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy na I Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, czyli spotkanie pełne wspólnego śpiewana, będą rozdane śpiewniki. Wieczór przygotowują i herbatą poczęstują członkowie Akcji Katolickiej.
  3. We wtorek 11 listopada, dzień wolny od pracy, obchodzimy Święto Niepodległości Msze święte o godz. 8.00, 9,30 i 18.00. Ja co roku w naszym kościele o godz. 9.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian: dorosłych, młodzież i dzieci, poczty sztandarowe szkół i instytucji, władze miejskie, wszystkie grupy na czele z Radą Parafialną. Po Eucharystii zostaną złożenie kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości. Natomiast o godz. 17.00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy odbędzie się wieczornica z okazji Święta Niepodległości. W związku z tym świętem w całej Polsce organizowana jest akcja Niech flaga zawiśnie także w Twoim oknie! Jest to najważniejsze święto narodowe obchodzone już ponad 90 lat nie zapomnijmy o wywieszeniu flag na swoich domach.
  4. Również we wtorek nasza parafia zaproszona jest na godz. 18.00 do Bazyliki Metropolitarnej w Białymstoku na Nowennę Opieki N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W miarę możliwości postarajmy się tam dotrzeć. Natomiast u nas w kościele na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Słonecznej. Prosimy o włączanie się do liturgii i wpisywanie intencji.
  5. Informujemy, że szlachetna inicjatywa członków Rady Parafialnej zbierania ofiar na cmentarzu doprowadziła do zebrania kwota 6 146 zł. Dzięki ofiarom z poprzednich zbiórek odnowiono bramę oraz wiele historycznych grobowców, odnowiono, osuszono i oświetlono kaplice cmentarną. Sukcesywnie wykonywane będą kolejne prace.
  6. Dziś wśród nas przebywa wilnianka Pani Alicja Klimaszewska, która jest Prezesem Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Jest to najstarszy Polski cmentarz w Wilnie, na którym znajdują się groby wielu ważnych dla Polski osób. Pośród grobów legionistów spoczywa matka i serce Józefa Piłsudskiego. Od ponad dwudziestu lat komitet społeczny ratuje znajdujące się tam obiekty zabytkowe między innymi poprzez sprzedaż cegiełek. Pobyt Pani prezes jest doskonałą okazją do nabycia po Mszy św. przed kościołem cegiełek i tym samym przyczynienia do ratowania zabytkowego cmentarza, tak ważnego dla Polskiej pamięci narodowej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl