powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1.XI.2014 r.

  1. Przypominamy, że do 8-go listopada można uzyskać odpust zupełny, niezbędny jest stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencji Ojca Św. i nawiedzenie cmentarza. Warto z tego skorzystać tem bardziej, że tym tygodniu przypada pierwszy piątek, 1 sobota i 1 niedziela miesiąca.
  2. Zgodnie z dobrą kilkuletnia tradycją z inicjatywy Rady Parafialnej zbierane są na cmentarzu dziś i jutro ofiary na odnowienie naszej nekropolii. Dzięki ubiegłorocznej zbiórce wykonano wiele prac na cmentarzu. Gratulujemy tej pięknej inicjatywy i zachęcamy do ofiarności.
  3. Dziś w po Mszy Św. o godz. 11.00 procesja na cmentarz. Dziękujemy państwu Grynaszom z Ruszczan i państwu Cudowskim z Łysek za ofiarowanie pięknych chryzantem dekorujących świątynię. Jednocześnie prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wrzucanie śmieci do kontenerów a tych, którzy budują nowe pomniki o zabieranie gruzu. Pamiętajmy, że cmentarz jest świadectwem naszej wiary.
  4. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tradycyjnie zwane - Dniem Zadusznym. Msza Św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. W porządku niedzielnym, ale nie będzie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 12.15. Wieczorem o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 555 lat w naszej parafii.
  5. Młodzież naszej parafii w dniu jutrzejszym wybiera się na wieczorną modlitwę na cmentarzu. Dlatego zachęcamy wszystkich młodych do zabrania zniczy i spotkania o godz. 19.00 przy kościele. Pamiętajmy, że polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze.
  6. Przyjmujemy jeszcze ofiary na wypominki - nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15 zaś o godz.18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  7. Jutro będzie możliwość ofiarowania krwi w Klubie Krwiodawców.
  8. U ministrantów przed kościołem bądź w zakrystii można nabyć listopadowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl