powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela zwykła - 26.10.2014R.

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła, dlatego na ścianach obok ołtarzu zapalone są dwie świece zwane zacheuszkami. Nasz kościół został konsekrowany przed 244 laty.
  1. Gratulujemy licznego udziału w środowej procesji różańcowej z lampionami na Osiedle JPII z racji 555 urodzin naszej parafii i wspomnienia świętego Jana Pawła II. Wiele zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć na naszej stronie internetowej.
  2. W najbliższy wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego, oprócz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy szczególnie mieszkańców Zastawia II i III. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i oprawy liturgicznej.
  3. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym, ale uwaga! nie będzie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 12.15. Tego dnia najważniejszą Eucharystią jest ta o godz.11.00 bowiem po niej odbywa się procesja na cmentarz grzebalny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. Wyrazem niedojrzałości we wierze i niezrozumienia jest ucieczka do samochodu, aby przed wszystkimi zdążyć na cmentarz.
  4. W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tradycyjnie zwane - Dniem Zadusznym. Msza Św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. W porządku niedzielnym, ale nie będzie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 12.15. Wieczorem o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 555 lat w naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę KŻR będą miały wspólną modlitwę różańcową wyjątkowo o godzinie 17.30
  6. Młodzież naszej parafii w Dniu Zadusznym wybiera się na wieczorną modlitwę na cmentarzu. Zachęcamy wszystkich młodych do zabrania zniczy i spotkania o godz. 19.00 przy kościele. Pamiętajmy, że polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze.
  7. Informujemy, że tradycyjnie 1 i 2 listopada odbywać się będzie na cmentarzy kwesta parafian na odnowienie naszej nekropoli. Dzięki niej odremontowano wiele historycznych grobowców. Gratulujemy tak szlachetnego pomysłu naszej Radzie Parafialnej.
  8. W kancelarii przyjmujemy jeszcze kartki z wspominkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane o godz. 17.15 w oktawie Dnia Zadusznego w dniach od 3 do 6 listopada.
  9. Przypominamy, że od 1 do 8-go listopada można uzyskać odpust zupełny, niezbędny jest stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencji Ojca Św. i nawiedzenie cmentarza. Warto z tego skorzystać tem bardziej, że tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl