powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła 9.10.2014r.

Rozpoczynamy tydzień misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc misjonarzom. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiar materialnych i duchowych na rzecz Misji.
  1. We wtorek Msza Świętą składkowa do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Szpitalnej i Zastawia I. Przypominamy o wpisywaniu intencji.
  2. We środę przypada 555 rocznica powstania naszej parafii oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Są wiec powody do wdzięczności Panu Bogu. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 a następnie procesję różańcową z lampionami na Osiedle JPII. Pójdziemy ulicami: Mickiewicza, Piłsudzkiego, Kościuszki, Chodkiewicza, Kard. Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Kościuszki, Białostocką i wróci na Rynek 11 listopada a następnie pod pomnik świętego Jana Pawła II. Rozważania przeczytają i tajemnice Różańca Świętego poprowadzą: Rada Parafialna, seniorzy - wydelegowani przez ks. Tomasza, młodzież wybrana przez ks. Marka, dzieci wydelegowane przez ks. Artura oraz Akcja Katolicka. Na procesje różańcową zabierzmy lampion w postaci znicza czy świecy zabezpieczonej osłoną wykonaną z plastykowej butelki. Chętni mogą już dziś wziąć lampiony przygotowane przed kościołem wystarczy tylko zaopatrzyć go we wkład. Oczywiście we środę nie będzie innych nabożeństw różańcowych.
  3. Gorąco zachęcamy do udziału całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je przemodlić w ciszy czwartkowej prywatnej adoracji.
  4. Stowarzyszenie Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania w Białymstoku zaprasza na 8 dniowa pielgrzymkę do Medjugorie. Tworzymy grupę z naszej parafii, wyjazd z Choroszczy w sobotę 22 listopada powrót 29 listopada. Koszt 1 300zł, bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
  5. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca. Jest to też świadectwo osobistej kultury. Dlatego śmieci wyrzucamy wyłącznie do kontenerów na nie przy parkanie bądź na sąsiednie groby.
  6. Ostrzegamy przed pojawiającą się od pewnego czasu w szkołach niemądrą zabawą w Halloween, która nie ma nic wspólnego z kulturą chrześcijańską, bowiem jest zwyczajem pogańskim. Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy są niezgodne z nauką Kościoła. Pamiętajmy, iż polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze. Zewnętrznym wyrazem naszej pamięci jest zapalane na grobach zniczy oraz ustawiane kwiatów.
  7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl