powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła - 12.10.2014r.

  1. Dziś w całej Polsce, przy kościołach, zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia W miarę naszych możliwości dołączmy do tego dzieła swoją cząstkę, wspierając darem materialnym uzdolnioną młodzież, pochodzącą z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Przed kościołem ofiary na ten cel będzie zbierała Akcja Katolicka.
  2. We wtorek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o osobach, które na różnych etapach życia dbały o nasz wszechstronny rozwój. Dziś zapraszamy wszystkich nauczycieli na różaniec o godz.17.30 oraz Mszę Świętą w ich intencji. Różaniec Święty poprowadzą i oprawę liturgii przygotują nauczyciele z naszych szkół. Natomiast po Mszy świętej serdecznie zapraszamy na symboliczną herbatę na plebanię.
  3. W sobotę przypada Święto Św. Łukasza patrona służby zdrowia w Katedrze białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Mszy Św. w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich związanych z tą profesją. W naszym kościele polecamy Bogu Służbę Zdrowia na różańcu i Mszy Świętej o godz. 18.00. Jednocześnie jest to dzień imienin naszego pana organisty Łukasza. Ogarnijmy go w tym dniu szczególną pamięcią i modlitwą.
  4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie klas III gimnazjum i ich rodziców w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  5. Wielu zauważyło poważny bałagan który powstaje przy wyjeździe z błoni Jana Pawła II bramą od strony ul. Dominikańskiej. Z tej racji został umieszczony znak nakazujący ruch w prawo przy wyjeździe z parkingu. Wówczas nie będzie blokowany wjazd samochodów na Błonia a każdy po objechaniu pobliskiego ronda pojedzie w swoim kierunku. Oczywiście nakaz ten obowiązuje jedynie w niedzielę i święta, kiedy jest duży ruch. Jeżeli zastosujemy się do tego znaku unikniemy niepotrzebnego zdenerwowania wielu kierowców.
  6. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej są przyjmowanie zapisy na bardzo ciekawy jednodniowy objazd 7 kościołów. Wyruszymy w najbliższą sobotę o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII przy Ogrodzie Maryi. Tym razem jest to zachodnia część naszej archidiecezji. W kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach będzie nasza Msza Święta. Później nawiedzimy kościoły w Goniądzu, Downarach, Kuleszach, Trzciannem, Giełczynie i Laskowcu. Na koniec będzie ognisko. Długość trasy 155km. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 25zł.
  7. Dziękujemy wszystkim panom, którzy wczoraj bardzo ofiarnie porządkowali nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy.
  8. Na naszej stronie internetowej i w kruchcie kościoła możemy obejrzeć wiele zdjęć z błogosławieństwa zwierząt.
  9. Przed kościołem można nabyć nowe numery czasopism religijnych Miłujcie się w cenie 4 zł i Drogi Miłosierdzia w cenie 3 zł.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl