powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła - 5.10.2014r.

Rozpoczęcie Rekolekcji Eucharystycznych. Tegorocznym kaznodzieją jest prorektor AWSD w Białymstoku ks. dr Dariusz Wojtecki. Zachęcamy do spowiedzi.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 12,15 na błoniach Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom wszelkich zwierząt.
  2. Z racji Rekolekcji Eucharystycznych dziś po południu w godz. od 14.00 do 17.30 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty muzyczne naszej parafii. Schola Młodzieżowa w godz. 14.00 - 15.00, Schola Dorosłych 15,00 - 16,00 Chór Parafialny godz. 16.00 – 17.00. Niech każdy wybierze odpowiednia dla siebie porę, by przy muzyce pomodlić się i wysłuchać ciekawych rozważań. Natomiast w poniedziałek po południu adoracja prywatna, tak jak w każdy czwartek. Pan Jezus zachęca: „Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy jesteście udręczeni i obciążeni a Ja Was pokrzepię”
  3. Jutro II dzień Rekolekcji Eucharystycznych Msze Święte dla dorosłych o godz. 9.30 i 12,15 dla Gimnazjum i Liceum o godz. 8,15 zaś dla Szkoły Podstawowej o 10,45. Na godz.18.00 zapraszamy młodzież i osoby pracujecie. Jest to jednocześnie Msza Święta o rozwój życia duchowego naszej parafii zamówiona przez KŻR z racji pierwszego poniedziałku. Jutro obchodzi imieniny ks. Artur, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.
  4. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Różańcowej w tym dniu tradycyjnie obchodzimy modlitewnie wokół ołtarza głównego polecając Matce Bożej swoje sprawy. Na zakończenie Rekolekcji Eucharystycznych około godz. 19.00 odbędzie się procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem do 5 stacji wokół kościoła. Różaniec niosą przedstawiciele Kół Żywego Różańca, oczywiście nie ma różańca po godz.17.30 i młodzieżowego.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartek o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 poza rekolekcjami i tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30.
  6. Ponieważ zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy w najbliższą sobotę na godz.9.00 do pracy przy porządkowaniu cmentarza. Prosimy o zabranie pił motorowych oraz siekier, by usunąć odrastające drzewa i krzewy, przydadzą się również ciągniki z przyczepami. Niech każda miejscowość wydeleguje 3 przedstawicieli. Odpowiedzialni są członkowie Rady Parafialnej
  7. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  8. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców i klas II przed bierzmowaniem zaś po eucharystii dziecięcej o godz. 12,15 spotkanie dzieci klas II z rodzicami w ramach przygotowań się do przyjęcia w przyszłym roku I Komunii Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę będą przyjmowanie zapisy na bardzo ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 7 kościołów. Wyruszymy w sobotę 18 października o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. Tym razem jest to zachodnia część naszej archidiecezji, nawiedzimy parafię św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach, par. św. Agnieszki w Goniądzu, par. MB Anielskiej w Downarach, par. św. Klary w Kuleszach, par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem, par. Nawiedzenia NMP w Giełczynie i par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Laskowcu, tam będzie ognisko. Długość trasy 155km. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 25zł.
  10. Dziś przed kościołem zbiórka na Caritas parafialną. W ambulansie na błoniach JPII można oddawać krew, zaś przed kościołem u ministrantów nabyć można miesięcznik; Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl