powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła - 28.09.2013r.

  1. Dziś w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, już po raz szósty organizowana jest ogólnoświatowa modlitwa Rozniecić Iskrę Miłosierdzia Bożego - Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. W Choroszczy będą trzy miejsca modlitwy: przy krzyżu na placu Brodowicza, przy krzyżu na osiedlu Wichrowe Wzgórza oraz przy Rynku 11 listopada. Wybierzmy wiec punkt, do którego nam najbliżej, by o godz. 15.00 z koronką w ręku i błagać Miłosiernego Pana za miasto i cały świat na którym żyjemy. Szczegółowy spis miast i krajów gdzie będzie odmawiana koronka oraz pozostałe informacje na naszej stronie internetowej.
  2. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia w tym roku Msza Święta Patronalna. Mieszkańcy ul. Lipowej będą prosić o wstawiennictwo i obronę św. Michała Archanioła.
  3. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Mickiewicza. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  4. We środę wkraczamy w miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we wtorki i czwartki o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
  5. W czwartek wieczorem zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się obchodzić pierwsze piątki w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Prosimy także o dostarczanie do czwartku do kancelarii parafialnej adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę na godz. 12,15 odprawiona będzie na błoniach Jana Pawła II Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu. Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi milusińskimi oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
  7. Także w niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Eucharystyczne zwane Nabożeństwem 40 godzinnym prowadzi je ks. dr Dariusz Wojtecki prorektor AWSD w Białymstoku. Jest to doskonała okazja do spowiedzi bowiem przyjedzie wielu kaplanów. Szczegółowy program podany jest na plakatach w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
  8. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Prosimy o przybycie wszystkich osób niosących chorągwie i sztandary by je po procesji umieścić w pokrowcach, bowiem zostaną wyniesione na przechowanie na okres zimowy. Z racji rekolekcji różaniec KŻR z Choroszczy odbędzie się wyjątkowo w o godz. 17.30
  9. Przy schodach na błoniach JP II zostały zamontowane barierki, by bezpiecznie przechodzić na teren trawiasty podczas festynów, które będą się tam odbywać od przyszłego roku. Teren wyłożony kostką brukową służy jako parking. Na prośbę parafian przypominamy jak należy parkować. Parkujemy wg znaków poziomych, tak jak na wszelkich parkingach dojeżdżając do tyłu lub przodu poprzedniego samochodu. Gruba linia pokazuje gdzie stykają się auta. Nie jest właściwe parkowanie co drugi rząd bowiem wówczas traci się powierzchnię parkowania.
  10. Za tydzień w ambulansie zaparkowanym na błoniach Jana Pawła II będzie można będzie oddawać krew. Zachęcamy wszystkich do tego daru miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl