powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

23 Niedziela Zwykła 7.09.2014r.

W dniu dzisiejszym ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną Białostocką.
  1. Gratulujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie Parafialnego Święta Dziękczynienia. Nasz Piknik Parafialny nabrał charakteru dzieła miłosierdzia, świętując pomagaliśmy potrzebującym - prześladowanym przez islamistów chrześcijanom w Iraku. Przekazaliśmy Caritas ze zbiórki oraz za ciasta, napoje, bigos i kiełbaski 5 914 zł. Była to piękna i podniosła uroczystość, którą podziwiał nasz kaznodzieja. Mogło to nastąpić dzięki zaangażowaniu wielu parafian: Rady Parafialnej, koordynatorów poszczególnych rejonów Choroszczy, odpowiedzialnych z poszczególnych miejscowości i pań, które przygotowały wyśmienite ciasta. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy obejrzeć ponad 160 zdjęć z tej uroczystości. Jednocześnie bardzo prosimy by już dziś bezpośrednio po Mszy Świętej odebrać z kuchni kosze poszczególnych delegacji.
  2. Jutro Święto Narodzenia NMP Mszy Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 poświecenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej. Po wieczornej Eucharystii mieszkańcy miejscowości Ruszczany zabiorą wykonany przez nich oryginalny wieniec dożynkowy.
  3. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy ulicy Sienkiewicza. Zachęcamy do czynnego udziału i wpisywania intencji.
  4. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28
  5. W najbliższą sobotę o godz. 5.00 z parkingu na błoniach Jana Pawła II wyjeżdżają dwa autokary pod duchową opieką ks. Marka na pielgrzymkę krwiodawców do Lichenia.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zbiórka całej służby liturgicznej. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa! Jednocześnie ks. Marek i Ks. Artur zapraszają na to spotkanie wszystkich zainteresowanych chłopaków do służby przy ołtarzu w różnym wieku z wszelkich szkół. Chętni mogą zgłaszać się po każdej Mszy świętej do ks. Artura.
  7. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii oraz RRN zapraszają wszystkie małżeństwa oraz osoby zainteresowane pogłębianiem życia duchowego na spotkania formacyjne. Spotkania RRN odbywają się we czwartki – grupa starsza i piątki osoby młodsze. Zaś zainteresowani Kręgami Rodzin niech zgłaszają się do ks. Artura.
  8. Cieszymy się bardzo zaangażowaniem parafian w oprawę liturgiczną eucharystii w formie czytań, modlitwy wiernych i procesji z darami. Zachęcamy by również w dni powszednie podczas porannych Mszy Świętych poszczególne rodziny zamawiające swe intencje zachodziły wcześniej do zakrystii, by przygotować oprawę liturgiczną. Będzie to bardzo budujące kiedy najbliżsi czynie przygotują liturgię za swych zmarłych, bądź żyjących.
  9. U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Zaś w ambulansie na Błoniach Jana Pawła II wspomóc potrzebujących darem krwi.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl