powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Parafialne Święto Dziękczynienia 31 sierpnia 2014r.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą którą przeżywa w naszej wspólnocie nowy kapłan ks. Marek Burnos, znany już z praktyki diakońskiej. Życzymy mu radości z posługi kapłańskiej i życzliwości parafian. Jednocześnie dziś gościmy wśród nas ks. dr Marka Chrzanowskiego rekolekcjonistę i poetę, znanego z tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
 1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 odbędzie się Parafialne Święto Dziękczynienia za wszelkie łaski i dary Boże. Jednocześnie w tym dniu chcemy wspomóc nasze siostry i braci chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Iraku. Przed kościołem Akcja Katolicka zbiera do puszek ofiary na ten cel. Również przed świątynią można nabywać książki i płyty ks. Marka Chrzanowskiego, zaś w czasie pikniku parafialnego uzyskać jego autograf. Po Eucharystii o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Piknik Parafialny. Odbędzie się on na przebudowanych Błoniach Jana Pawła II. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej, posmakować wypieków całej parafii i wspaniałej wojskowej grochówki. Dochód będzie przekazany na pomoc chrześcijanom cierpiącym w Iraku. W czasie pikniku będziemy słuchać poezji śpiewanej napisanej przez ks. Marka Chrzanowskiego w interpretacji znanych polskich aktorów.
 2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak w każdym dobrym dziele potrzebne jest Boże błogosławieństwo, dlatego serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na Msze Święte; Liceum i Gimnazjum o godz. 8.00 zaś Szkołę Podstawową o godz. 9.00. Starajmy się rozpocząć ten rok z czystym sercem, korzystajmy z Sakramentu Pojednania w tym bardziej, że w tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.
 3. W poniedziałek 1 września upływa 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Przyniosła ona Polsce utratę niepodległości i śmierć sześciu milionów obywateli. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała oraz Centrum Kultury serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości patriotycznej. Odbędzie się ona jutro o godzinie 11 przy pomniku ofiar II wojny światowej na Placu Brodowicza w Choroszczy. Okażmy swą wdzięczność obrońcom Ojczyzny za ofiarę z życia jaką złożyli broniąc granic Polski. Złóżmy hołd ludności cywilnej, pomordowanej przez okupantów. Nie zapomnijmy o kwiatach i zniczach.
 4. Również jutro rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych Mszy Świętych pierwszo - poniedziałkowych O rozwój życia duchowego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy by mieszkańcy naszej parafii bardziej kochali Pana Boga. Oprawę tej Eucharystii przygotowuje Rada Parafialna, która zamówiła w tym miesiącu Mszę Świętą. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego szczególnie mieszkańców ulic Piłsudzkiego i Baczyńskiego.
 6. W najbliższy czwartek całodzienna adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie zakończy się Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 18.00. Tak będzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
 7. W piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło-Życie. Zapraszamy wszystkich oazowiczów a także osoby, które chciałyby wstąpić. Dolna granica wieku to 4 klasa SP.
 8. W najbliższą sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Krypna. Trasa jest krótka, pogoda miejmy nadzieję dobra. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi rodzinami. W ubiegłym roku pielgrzymowało ponad 350 osób. Wyruszamy z naszego Kościoła o godz. 8.30. Dlatego proszę przybyć do świątyni po wcześniejszym zapisie i stąd po otrzymanym błogosławieństwie wyruszać na trasę. Niewłaściwą postawą jest dołączanie na trasie. Pielgrzymkę prowadzi ks. Artur. Wędrują również ks. Marek i nasi klerycy. Uroczysta Msza Św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt zapisu ze znaczkiem 5zł. Są zamówione 2 autokary na powrót, koszt 10zł. Wyjazd autokarem na Mszę Św. wieczorną o godz. 16.00, koszt również 10zł. Zapisy w kancelarii parafialnej od dziś do piątku.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy Świętej południowej będzie modlitwa różańcowa KŻR z Choroszczy
 10. Również od następnej niedzieli wznawiamy po przerwie wakacyjnej Msze Święte dla dzieci o godz. 12.15 Przypominamy, że jest to specjalna Eucharystia dla najmłodszych, niech rodzice zatroszczą się o to by przyprowadzać na nią swe pociechy.
 11. Zapraszamy wszystkich kierowców do parkowania aut na przebudowanych Błoni Jana Pawła II. W sumie jest ułożonej blisko 3 500 m2 kostki betonowej na tej powierzchni można zaparkować jednocześnie 300 aut. Cały teren został oświetlony i zyskał nowe ogrodzenie. Będzie on czynny w niedzielę i święta, w czasie wystawiania ciał zmarłych w Domu Pogrzebowym oraz podczas pracy Urzędu Miasta. W dni powszednie zapraszamy do parkowania na placu przed plebanią bądź przy rynku. Jednocześnie prosimy o nie zastawianie wjazdu na parking od strony ul. Białostockiej na placu przed plebania. Prosimy o uważną jazdę, dla bezpieczeństwa przy wjeździe zostało zamontowane lustro akrylowe, by uniknąć ewentualnych kolizji.
 12. Obecnie wszystkie parafialne pielgrzymki autokarowe będą rozpoczynały się i kończyły na błoniach Jana Pawła II. Zachęcamy by tam parkowały autokary ślubne i pogrzebowe w celu uniknięcia wypadku przy wsiadaniu. Także Ambulans krwiodawców od przeszłej niedzieli będzie zaparkowany na błoniach Jana Pawła II. Zachęcamy do ofiarowania krwi. Jednocześnie w tym czasie będzie można odebrać miejscówki na pielgrzymkę Krwiodawców do Lichenia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl