powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła - 24.08.2014r.

Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjonarza Świętej Rodziny ks. Antoniego Żebrowskiego, który jest Krajowym Duszpasterzem Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wczoraj w naszej parafii odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia tej ponad 400 tysięcznej wspólnoty religijnej a dziś ks. Antoni będzie głosić Słowo Boże.
  1. W tym tygodniu cztery rejony naszej parafii będą obchodzić święto swego patrona. W poniedziałek kolonia Kościuki i Szyszkowizna modlić się za pośrednictwem swej patronki św. Faustyny Kowalskiej. We wtorek mieszkańcy ulic Słonecznej i Sienkiewicza polecać się będą wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej. We środę mieszkańcy dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Warszawskiej i kol. Żółtki orędować będą u Boga za pośrednictwem Św. Moniki, zaś we czwartek osoby zamieszkałe przy ul. Ogrodowej, Szkolnej i Rynku 11listopada polecać się będą wstawiennictwu Św. Augustyna.
  2. We wtorek przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Naszego Narodu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ponieważ nie wszyscy mogli w tym roku udać się na Jasna Górę, warto wiec przybyć do kościoła, by w tym dniu polecić się szczególnej opiece Matki Bożej.
  3. Episkopat Polski zachęca, by w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, 26 sierpnia, włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. W niedzielę 31 sierpnia w parafiach Archidiecezji Białostockiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku.
  4. Na naszej stronie internetowej możemy przeczytać ciekawy opis tegorocznej pielgrzymki parafialnej do Jordanii i Ziemi Świętej oraz obejrzeć ponad 160 zdjęć z tej wyprawy. Również w przedsionku kościoła są nowe fotografie.
  5. 25 sierpnia jest w naszej diecezji dniem zmian personalnych kapłanów posługujących w parafiach. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem pobytu ks. Piotra Wasilewskiego, który przez dwa lata ofiarnie duszpasterzował w naszej parafii. Marzeniem ks. Piotra już w czasie studiów seminaryjnych było życie monastyczne, kontemplacyjne. Ponieważ usilne prosił ks. Arcybiskupa o pozwolenie przeniesienia się do klasztoru Kamedułów w tym roku uzyskał na to zgodę. Dlatego od września Ks. Piotr będzie przebywał w Eremie Pięciu Braci Męczenników w Bieniszewie. Jest to unikalne powołanie bowiem w tej chwili w całej Polsce jest tylko około 20 kamedułów. Dziękujemy ks. Piotrowi za dobro wyświadczone przez niego w naszej parafii i życzymy wiele radości z odnalezionej drogi życiowej, daru świętości i prosimy o modlitwę w naszej intencji. Na miejsce ks. Piotra Ks. Arcybiskup skierował do nas neoprezbitera ks. Marka Burnosa znanego z praktyki diakońskiej, który już jutro pojawi się wśród nas.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za wszelkie błogosławieństwo. Prosimy, by zwyczajem lat ubiegłych nie zabrakło delegacji z poszczególnych miejscowości. W naszej parafii funkcjonuje 35 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Niechże wiec każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami. Delegacje 3 osobowe zapisują się na zapleczu kościoła, do godziny 10.30 aby ustali kolejność procesji z darami w czasie Eucharystii i zapowiedzieć poszczególne grupy. Symboliczne dary będą niesione w procesji na początku Eucharystii w porządku alfabetycznym. W tym roku zaprosiliśmy naszego tegorocznego kaznodzieję wielkopostnego ks. Marka Chrzanowskiego, który będzie mówił o tej często zapomnianej chrześcijańskiej cnocie jaką jest wdzięczność. Przez cały dzień będzie też można nabywać przed kościołem jego książki. Zaś w czasie pikniku parafialnego uzyskać autograf. Natomiast ofiary zbierane po Mszach Świętych będą przeznaczone na pomoc chrześcijanom cierpiącym w Iraku. Po Mszy Święta zapraszamy wszystkich na Piknik Parafialny. Odbędzie się on na przebudowanych Błoniach Jana Pawła II. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej, posmakować wypieków całej parafii i wspaniałej wojskowej grochówki. Panie dzięki temu mogą być zwolnione z przygotowywania obiadu a prócz tego pomożemy naszym prześladowanym braciom i siostrom w Iraku. Prosimy by każdy rejon i wspólnota przygotowała dwa ciasta. Dochód z rozprowadzanych na festynie ciast, kawy, herbaty i tradycyjnej wojskowej grochówki będzie przekazany na pomoc chrześcijanom cierpiącym na Bliskim Wschodzie. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli i wspólnoty o dostarczenie ciast na ten piękny cel. W niedzielę od godz. 10.00 trzeba te wypieki zanieść do pomieszczenia pod klasztorem od strony Błoni tam przejmą je panie dbające o zastawienie stołów. Festyn tradycyjnie już organizuje Rada Parafialna, Kościół Domowy i Strażnicy Eucharystii. Zaś o oprawę muzyczną i nagłośnienie zadba Miejsko – Gminne Centrum Kultury. W tym roku będziemy słuchać poezji śpiewanej napisanej przez ks. Marka Chrzanowskiego w interpretacji znanych polskich aktorów. Dlatego już dziś serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na ta piękną i radosną uroczystość.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl